Kategorie a hledání
9.8.2022

Karolína Dolejšková

Tlumočník vs. překladatel

Pokud tě zajímá studium jazyků, možná je dobré se zkusit zaměřit na jeden konkrétní jazyk a studovat ho do hloubky. Poté se ti totiž otevřou brány do tlumočení a překladatelství.

29.6.2022

Klára Coufalová

Jací jsou Italové a na co se připravit při návštěvě Itálie?

Léto je skoro za dveřmi a vy se už nemůžete dočkat své dovolené v Itálii. Je to tak? Pokud ano, určitě vám přijde vhod pár tipů, na co se při návštěvě Itálie připravit.

20.6.2022

Karolína Dolejšková

Pozdravit v korejštině není jednoduché. Proč?

Každá konverzace, v jakémkoli jazyce, začíná pozdravem. A jako jedno z prvních slovíček, při učení se nového jazyka, bude tak právě slovíčko "ahoj", nebo "dobrý den". Jenže to by exotický jazyk nebyl exotickým jazykem, aby i pozdrav nebyl lehce okořeněn.

25.5.2022

Noemi Cihlářová

Všechny cesty vedou do Říma aneb jak se neztratit

Sezóna letních dovolených už pomalu odstartovala, všichni si připravují plány, kam vyrazí a co nového objeví. A pokud i vy patříte k těm, kteří plánují cestu do Říma, přináším vám rychlý přehled užitečných slovíček, se kterými se na cestě do Říma neztratíte.

18.5.2022

Klára Coufalová

Jací jsou Francouzi a na co se připravit při návštěvě Francie?

Pomalu přichází čas dovolených. Míst, kam vyrazit a seznámit se s místní kulturou a procvičit si jazyk, je opravdu spousta. Každá země má svá specifika. My se tentokrát zaměříme na Francii, která láká nejen dobrým jídlem, ale také nepřeberným množstvím kulturních památek. Co od Francouzů můžete na své cestě očekávat?

21.4.2022

Michaela Týblová

Rozdíly mezi českou a americkou kulturou

USA je oproti České republice v lecčem rozdílná země, a pokud se tento kontinent chystáte navštívit, měli byste vědět o odlišnostech, na které určitě narazíte. Zde se dočtete, které oblasti se podle čechů nejvíce odlišují od těch amerických.

24.3.2022

Veronika Brossi

Tromsø - Paříž severu

Tromsø, město za polárním kruhem, město na severu Norska, město, kterému se přezdívá Paříž severu. Celé Norsko je dechberoucí a jistě stojí za návštěvu, ale dnes bych vám chtěla ukázat, že se vyplatí vyrazit i na sever a nezastavovat se jen v Oslu či Bergenu.

2.3.2022

Jaroslava Klopf

Anglické jazykolamy

Pojďme si trochu pokroutit jazyk :)

16.2.2022

Veronika Brossi

Valentýn ve světě

To, že se 14. února celosvětově slaví den sv. Valentýna, tedy svatého všech zamilovaných, je nám všem asi jasné. Ostatně v obchodech je téměř nemožné si toho nevšimnout již od ledna. Napadlo Vás ale někdy, jak se svátek zamilovaných slaví (či neslaví) ve světě? Pojďme se společně podívat na pár zemí a na jejich pojetí oslav lásky.

2.2.2022

Veronika Brossi

Tipy na lyžování v Rakousku

Patříte mezi ty, kteří rádi lyžují, jezdí na snowboardu, běžkují nebo se jen tak rádi prochází po zimních horách? Teď je ideální čas někam vyjet. Pokud hledáte inspiraci na destinaci, jste tu správně!