Kategorie a hledání
18.7.2017

Veronika Jeníčková

Na dovolenou v klidu

Konečně je to tu. Léto! A s ním zasloužené dovolené plné slunce, písku, letních drinků, teplých nocí a letních lásek. Než se však vypravíte na dovolenou do zahraničí, je třeba osvěžit si pár typických slovíček, díky kterým si budete vědět rady v jakékoliv situaci.

26.5.2017

Všechny cesty vedou do Říma

Mám hodně snů a plánů a navštívit Řím byl vždycky jedním z nich. Ale znáte to, často můj sen ztroskotal na tom, že není vhodná chvíle, že nejsou k mání výhodné letenky, že pojedeme někam jinam, že…, že… A tak jsem se konečně v únoru rozhodla a v květnu seděla s manželem v letadle směr “Věčné město”. Poznávací zájezdy nejsou nic pro mě, a tak jsme se s manželem rozhodli, co chceme z Říma vidět a co v městě zažít. Bylo toho opravdu hodně…

12.5.2017

Jason Helmer

The “Summer Slide”

Continued practice is important! Especially when students are learning a second language. Quite often students don’t have any chance to have conversations or to speak the language they have been studying during the summer break. This is usually because of holidays, vacations, and wanting to be outdoors to enjoy the nice weather , and while it may sound like a new ride at the waterpark, the following tips can help you prevent what is called the “summer slide” from happening.

27.4.2017

Veronika Jeníčková

Polyjazykové Švýcarsko

Věděli jste, že …. … ve Švýcarsku mají 4 úřední jazyky? Jedná se o němčinu, francouzštinu, italštinu a rétorománštinu. Nejvíce rozšířená je němčina, hovoří jí téměř 65 % Švýcarů. Převážně jde o obyvatele středních, východních a severních kantonů.

23.3.2017

Plusiers raisons pour apprendre le français

Ovládáte základy angličtiny a láká Vás naučit se další cizí jazyk? Ráda bych Vám sdělila mé důvody, proč byste si z cizích jazyků měli vybrat zrovna francouzštinu.

16.3.2017

Proč někdy výslovnost hraje prim

Cestování je super, a pokud ovládáte angličtinu, nebo alespoň její základy, máte ve většině případů vyhráno. Neztratíte se na letišti, objednáte si v kavárně, zeptáte se na cestu… Cestování mi vždy přináší mnoho zážitků a s nimi i úsměvných historek. Nejednou jsem se přesvědčila o tom, jak je důležité cizí jazyk znát a snad ještě důležitější umět ho se vším všudy. Gramatika, slovíčka, napnuté uši, …

3.3.2017

Anna Komrsová

Pronikněte do tajů irské angličtiny

Chystáte se v blízké době do Irska? Připravte se na poněkud jinou angličtinu, než na kterou jste zvyklí z Vašich učebnic.

19.1.2017

Jarka Klopf

Neměl to Homer jednodušší?

English? Who needs that? I'm never going to England.