Kategorie a hledání
29.9.2021

Veronika Neužilová

Sladký podzim na talíři - recept na francouzský Tarte Tatin

Taky už cítíte ve vzduchu podzim? Někoho to těší, někdo si stýská po létě a horkých dnech. Jedno je ale jisté - podzim už je tu a s ním i trochu pomalejší tempo, studenější dny a také možnost strávit víkendy uvnitř, doma, s knížkou a hrnkem něčeho na zahřátí. Tuhle pohodovou atmosféru by skvěle doplnilo něco sladkého. Ideálně něco, co prostě voní jako podzim. Většině z nás se asi vybaví štrúdl, ale co tentokrát zkusit něco jiného? Třeba něco francouzského? Pojďme si společně upéct francouzský Tarte Tatin.

15.9.2021

Michaela Týblová

Salzburg - Orlí hnízdo - Hallstatt

Letní prázdniny jsou za námi. To ale neznamená, že je výletům konec! I v běžném pracovním nebo studijním režimu se dá cestovat. Máme pro Vás tip na víkendový výlet, během kterého toho stihnete hodně a navíc se dá podniknout v každém ročním období!

9.9.2021

Natálie Havlíčková

Španělský rytmus

Nadchla vás španělská hudba a životní styl ve španělských městech? Tak právě hudba a tanec často spojuje španělské obyvatelé, kteří rádi oslavují každou malou příležitost. Právě tanec s hudbou doprovází tyto oslavy či fiesty a dává oslavě úžasnou a dechberoucí sílu. Mezi známé španělské tance patří například flamenco, jota či sevillana. Znáte některý z těchto tanců?

2.9.2021

Jaroslava Klopf

Úspěšný nový školní rok!

Minulý školní rok byl pro nás všechny velmi netradiční: žáci a studenti se museli učit převážnou část školního roku doma, stejně tak jako my jsme museli pracovat z domova, zdokonalili jsme se v online mítincích i výuce a většina rodičů se stala pro toto období „domácími učiteli“.

27.7.2021

Michaela Týblová

Kaiserschmarrn: Císařský trhanec

Cesta do rakouských Alp nemusí být jen za dobrou lyžovačkou nebo výšlapy, ale také za gurmánským zážitkem. Rakouská národní kuchyně není jen o řízku s hranolkami a o štrůdlu, naopak dodnes čerpá ze své staleté císařské historie. Mezi nejoblíbenější rakouskou pochoutku této alpské země patří tzv. Kaiserschmarrn, tedy císařský trhanec, oblíbené jídlo císaře Franze Josefa. Jak na přípravu tohoto pokrmu?

30.6.2021

Veronika Neužilová

Cestovatelské tipy: Portugalsko

Plánujete dovolenou na letošní léto a rádi byste se podívali do Portugalska? Je tahle země na samém západě Evropy na vašem cestovatelském wishlistu už dlouho a přemýšlíte, co tam jednou, až na to dojde, určitě vidět a zažít? Můžete se inspirovat mojí trasou, během které jsem určitě neviděla všechno, co Portugalsko nabízí, ale vůbec mě to netrápí. Alespoň mám důvod podívat se tam znovu!

8.6.2021

Natálie Havlíčková

Španělské seriály, které stojí za zhlédnutí!

Máte rádi seriály? Sledování seriálů v originále je ten nejlepší způsob jak si nenucenou formou zapamatovat nová slovíčka v jazyce, který studujete. Právě sledování seriálů a filmů na vybraných platformách se za poslední rok stalo velkým hitem, proto jsem si pro vás dnes připravila tipy na španělské seriály, které by vám neměly uniknout.

26.5.2021

Martin Podhorský

Angličtina na dovolenou

Chystáte se v létě k moři? Plánujete relax nebo aktivnější dovolenou? Ať tak či tak, s angličtinou se na dovolené neztratíte. Přinášíme pár slovíček, které se vám mohou hodit.

12.5.2021

Noemi Cihlářová

Jak se připravit na maturitu z cizího jazyka?

Maturitní zkouška pomalu klepe na dveře, a proto vám přinášíme pár osvědčených tipů a rad, jak se na jednu z prvních zkoušek dospělosti dobře připravit.

29.4.2021

Natálie Havlíčková

Paella, gazpacho, tapas a na závěr churros

K cestování a poznávání nových měst neodmyslitelně patří ochutnávání místní kuchyně a poznávání nových chutí. Dnes jsem si pro vás připravila typické španělské pokrmy, které při návštěvě Španělska rozhodně nesmíte vynechat!