Kategorie a hledání
17.2.2021

Noemi Cihlářová

Polyglot, kdo to vlastně je?

Možná jste už někdy zaslechli slovo polyglot. Ale co vlastně znamená být polyglotem? A jak se polyglot liší od bilingvního člověka? A kolika jazyky plynně hovoří hyperpolyglot?

3.2.2021

Natálie Havlíčková

Proč skládat zkoušku Cambridge English?

Už dlouho studujete cizí jazyk a rádi byste získali kvalifikované potvrzení o své úrovni? Tak neváhejte a vyberte si takovou zkoušku, která je uznávána po celém světě. Certifikát vám otevírá nové možnosti nejen ve studijním, ale i v profesním životě.

20.1.2021

Martin Podhorský

Telefonování v angličtině

Telefonování bývá zásadní součástí našeho života. Jak je to ale s telefonováním v angličtině? Ať už v angličtině komunikuje denně a nebo sem tam vyřizujete požadavky anglicky mluvících klientů, budou se Vám hodit tyto fráze.

6.1.2021

Noemi Cihlářová

Se Třemi králi po Evropě: Je libo královský koláč?

L’Épiphanie, Día de los Reyes Magos, Heilige Drei Könige nebo Little Christmas, to vše jsou označení pro dnešní svátek Tří králů. A kdo všechno se dnes může králem nebo královnou stát?

30.12.2020

Natálie Havlíčková

Novoroční předsevzetí - jak si stanovit své cíle?

Říkáte si nový rok, nový začátek? Od 1. začnu. Bezva! Tak pojďte do toho, zkuste se zastavit, zhodnotit uplynulý rok a zamyslet se nad tím, co byste chtěli v novém roce změnit a čeho byste chtěli dosáhnout. Je důležité stanovit si konkrétní cíle a nejen přání. Protože když budete mít napsané konkrétní cíle, jeví se vám jako víc reálné a možné je splnit. Jděte si za tím, co by vás nejen v novém roce dělalo spokojenější a šťastnější.

11.11.2020

Natálie Havlíčková

Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem aneb proč se učit cizí jazyk

Máte v plánu cestování po Evropě a vaší velkou obavou je, jestli se domluvíte? Míříte už po několikáté do vašeho oblíbeného španělského města a chtěli byste si objednat tapas ve španělštině? Vzhledem k práci, kterou máte, je nezbytné odbourat vaši jazykovou bariéru? Nebo vám prostě připadá, že byste se měli učit cizí jazyk, protože jste Češi a vaším rodným jazykem není zrovna hojně používaný jazyk, jako je například angličtina, němčina nebo čínština?

3.11.2020

Jarka Klopf

On-line podzim

Letos se studenti učili a zase učí odevšad. Učitelé, lektoři se museli vzdát pohodlí klasické třídy, učebny, kde mají vše, co potřebují, a přitom museli a musí nadále zajišťovat, že studenti nepoleví ve studiu, ať už jsou kdekoli.

23.9.2020

Natálie Havlíčková

Nevíte kam po maturitě a na vysokou se vám nechce

Dokončili jste střední školu a máte pocit, že maturita byl váš největší výkon? Vaši spolužáci se už dlouho připravují na SCIO zkoušky a vy nevíte, co byste chtěli dělat? Přemýšlíte, jestli si vzít GAP year, nebo začít chodit do práce? Tak právě vám by se mohl líbit pomaturitní kurz angličtiny v IJV.

11.12.2018

Lektor/učitel

Mnoho studentů neví co dělat po maturitě, je přece tolik možností. Jednu z nich nabízíme i my, a to pomaturitní studium v angličtině. Pokud si zvolíte tuto možnost, možnost zlepšit si úroveň jazyka a možná se naučit i nějaký nový, otevřou se vám nové možnosti.

28.11.2018

“Každý týden mám jiný program”

Chtěli byste se učit cizí jazyk, ale nejste si jistí, že byste zvládli chodit každý týden ve stejný den kvůli pracovnímu vytížení? Hodilo by se vám zlepšit jazykovou úroveň a rozmluvit se, ale často musíte odjet z Prahy a nezvládli byste chodit na výuku například každou středu? Nebojte se nepravidelnosti vašeho rozvrhu! Vedle skupinových pravidelných kurzů v IJV nabízíme i individuální výuku široké škály jazyků.