Kategorie a hledání
11.12.2018

Martina Kodadová

Lektor/učitel

Mnoho studentů neví co dělat po maturitě, je přece tolik možností. Jednu z nich nabízíme i my, a to pomaturitní studium v angličtině. Pokud si zvolíte tuto možnost, možnost zlepšit si úroveň jazyka a možná se naučit i nějaký nový, otevřou se vám nové možnosti.

15.5.2014

Lucie Potužáková

Pomaturitní studium. Na co se těšit v roce 2014/2015?

Maturitní zkoušky jsou v plném proudu. Už jen, aby to všechno dobře dopadlo, a hurá! Možností, co dál, se nabízí spousta. Možná jste měli vždycky jasno v tom, že budete studovat vysokou, a těšíte se na přijímačky, možná byste si rádi našli práci, která vás bude bavit, třeba se těšíte na "poslední" prázdniny, sháníte letní brigádu, nebo se chystáte do zahraničí. Ať už máte plány jakékoli, měli byste vědět, že existuje ještě další možnost, jak smysluplně rok po maturitě strávit. Pomaturitní studium angličtiny v IJV! A na co se můžete těšit?

12.7.2013

Jitka Novotná

Pomaturitní studium - na co se můžete těšit?

Protože nám velmi záleží na tom, aby naši pomaturitní studenti byli opravdu spokojení, věnujeme přípravě kurzů velkou pozornost.

25.3.2013

Lucie Potužáková

O pomaturitní dřině, praxi i zábavě

Už je to chvíle, co se naši pomaturitní studenti věnují přípravě k mezinárodním zkouškám PET, FCE a CAE. Příprava probíhá opravdu intenzivně - opakování a prohlubování znalostí gramatiky i slovíček střídá seznamování se se strategiemi, které by měl člověk k úspěšnému zvládnutí zkoušek znát. A nejen to, pilování vlastních taktik k tomu jak se vypořádat se čtením, s poslechem, psaním a mluvením je samozřejmě na denním pořádku. U nás v IJV se příprava zkrátka nesmí podcenit.

13.2.2013

Jitka Novotná

Cambridgeské zkoušky na počítači – CBT (Computer Based Tests)

Ti z vás, kteří mají letos v plánu skládat Cambridgeské zkoušky FCE a CAE, budou mít možnost vybrat si ze dvou variant - klasický test nebo Computer Based Test. Pokud si nejste jistí, o co vlastně jde, nebo se nemůžete rozhodnout, který typ zkoušky by pro vás byl vhodnější, pak vám snad pomůže následující příspěvek.

8.2.2013

Martin Podhorský

Status studenta ve školním roce 2013/14

V poslední době se pojem status studenta skloňuje snad ve všech pádech. Status studenta mají všichni žáci a studenti základních, středních a vysokých škol. Ještě v tomto školním roce je pak status studenta přiznán studentům pomaturitních kurzů, pokud takový kurz organizuje škola, která je uvedena ve zvláštní vyhlášce Ministerstva školství. Jenže právě tento bonus by měl v příštím školním roce, tedy 2013/14 skončit a budoucím studentům pomaturitních kurzů hrozí, že o status studenta přijdou.

12.10.2012

Lucie Potužáková

Pomaturitní studium v plném proudu

V IJV je každý den od rána opět pořádně rušno. A to právě díky vám, pomaturitním studentům. Je skvělé vidět, že máte hodně elánu, angličtina vás baví a přišli jste se k nám naučit nejen anglicky, ale také máte chuť si hodiny pořádně užít.

13.7.2012

Jitka Novotná

Novinky v pomaturitním studiu

Protože nám opravdu záleží na tom, aby naši pomaturitní studenti byli maximálně spokojení, neusnuli jsme na vavřínech a pro nový školní rok 2012/13 jsme opět připravili mnoho novinek.

26.6.2012

Jitka Novotná

Záhada jménem “status studenta“

Jistě jste už mnohokrát slyšeli toto kouzelné slovní spojení. Víte však, co přesně se za ním skrývá? Jaké výhody a úskalí jsou s ním spojeny? Přečtěte si pár následujících řádků, které vám pomohou se zorientovat v množství mýtů a polopravd, které onen tajemný studentský status obestírají.

5.6.2012

Jitka Novotná

Když já prostě nemám čas…

Rádi byste studovali jazyk, ale vaše zaměstnání či studium vám nedovolí najít si přes týden čas? Nevyhovuje vám chodit po práci do školy, protože už vám to tzv. „hlava nebere“? I pro vás existuje řešení! Můžete si vybrat jeden z našich víkendových kurzů!