Kategorie a hledání
4.12.2018

Angličtina kdykoliv a kdekoliv

Pokud se rozhodnete vrhnout do studia angličtiny naplno, učíte se ve skupině, nebo navštěvujete individuální hodiny, určitě mi dáte za pravdu, že setkání jednou týdně k velkému pokroku bohužel často nevede. Na víc hodin v týdnu a domácí přípravu nemáte čas? Nezoufejte! Dnešní svět vám nabízí mnoho výhod, které jste si dříve ani neuměli představit. Nezáleží na tom, jestli patříte k milovníkům “klasické” výuky a rádi si v hodinách nebo doma otevřete učebnici, nebo se raději učíte ze zajímavých článků, které vám lektor přichystá, zajisté oceníte možnost být s angličtinou v kontaktu i mimo hodiny a to kdykoliv a kdekoliv. V dnešní době jsme spojeni se světem neustále díky mobilnímu telefonu, tak proč ho nevyužít i k vlastnímu rozvoji? Pro chytré telefony dnes existuje celá řada aplikací k výuce angličtiny (i dalších cizích jazyků), a tak se pojďme podívat na jejich výhody.

28.11.2018

“Každý týden mám jiný program”

Chtěli byste se učit cizí jazyk, ale nejste si jistí, že byste zvládli chodit každý týden ve stejný den kvůli pracovnímu vytížení? Hodilo by se vám zlepšit jazykovou úroveň a rozmluvit se, ale často musíte odjet z Prahy a nezvládli byste chodit na výuku například každou středu? Nebojte se nepravidelnosti vašeho rozvrhu! Vedle skupinových pravidelných kurzů v IJV nabízíme i individuální výuku široké škály jazyků.

21.11.2018

Veronika Neužilová

„Dokončil jsem úroveň A2 a měl bych mít zahraničního lektora“

Děsíte se okamžiku, kdy se vaše oficiální úroveň angličtiny přehoupne z písmenka A na písmenko B, a máte pocit, že díky té kouzelné formulce B1 už nebude nic jako dřív, protože váš kurz již nadále nepovede český lektor, ale rodilý mluvčí? Pokud ano, tak bych vás ráda uklidnila, že nejste zdaleka jediní.

14.11.2018

Jaroslava Klopf

Když se dostanete do mrtvého bodu...

Představte si, že se pár let učíte … (=dosaďte si anglicky, německy, španělsky, francouzsky nebo ten váš cizí jazyk) a najednou máte pocit, že se nikam nehýbete. Možná děláte stále stejné chyby, používáte stejnou slovní zásobu a to, co potřebujete říct, ze sebe vždycky nějak vysoukáte a nějak se domluvíte. Je to pravděpodobně jen váš subjektivní pocit, ale na druhou stranu vás chápu. Dostali jste se do mrtvého bodu. Možná ztrácíte motivaci? Začarovaný kruh? Ale jak z něj ven?

4.9.2017

Veronika Neužilová

Všechno, co jste chtěli vědět o skupinových kurzech, ale báli jste se zeptat

Už jste někdy přemýšleli, že se přihlásíte do skupinového kurzu, ale nevěděli jste, co přesně obnáší, co Vás čeká a jaké jsou jeho výhody? Rády bychom Vám tímto článkem skupinové kurzy přiblížily, a zodpověděly tak Vaše možné otázky.

24.8.2017

Matúš Macurák

I hardly work

Přídavná jména a příslovce se v angličtině chovají velice podobně jako v češtině.

30.5.2017

Matúš Macurák

Přídavná jména s koncovkou -ed a –ing

Taky někdy nevíte, kdy použít přídavné jméno bored a kdy boring? Je to velice jednoduché, téměř stejné jako v češtině.

10.5.2017

Anna Komrsová

Hygge aneb proč se učit dánsky

Podle takzvaného „World Happiness Report“, který každý rok zveřejňuje OSN, se v roce 2017 všechny severské země umístily mezi 20 nejšťastnějšími národy světa. V čem tkví tajemství život-ního stylu seveřanů?

5.5.2017

Veronika Neužilová

Máte chuť na ukázkovou hodinu?

Rádi byste se začali učit nový jazyk, nebo si jen trochu osvěžili angličtinu, ale stále si nejste jistí, jestli je jazykový kurz v IJV to pravé? Napadají Vás ohledně skupinových kurzů nejrůznější dotazy, ale nechcete je vypisovat v e-mailu? Chtěli byste se přesvědčit, že nekupujete zajíce v pytli a že Vaše investice do vzdělání nepřijde v niveč? Přijďte se podívat na naši ukázkovou hodinu!

7.4.2017

Léto 2017 v IJV

Na léto 2017 jsme pro Vás připravili pestrou nabídku jazykových kurzů. Máte již zarezervovanou dovolenou u moře, ale obáváte se, že se nedomluvíte s místními? Žádné obavy, my Vám s tím pomůžeme.