Kategorie a hledání
15.12.2020

Jarka Klopf

Proč chodit do jazykové školy?

Uvažujete o tom, že začnete chodit do jazykové školy, ale nevíte, jak začít? Nebo jestli je to správný nápad?

9.12.2020

Martin Podhorský

Jak psát formální e-maily v angličtině?

Psaní e-mailů je běžnou součástí našeho života. Používáme je v práci, osobním životě. Zvláště v obchodní sféře je e-mail často i naší vizitkou. Na základě naší zprávy si zákazník, ale třeba i nadřízený v práci dělá dojem o nás, o naší práci a našich komunikačních schopnostech.

25.11.2020

Noemi Cihlářová

21 denní jazyková výzva aneb 21 dní k angličtině, italštině nebo třeba k francouzštině?

Máte už dost současných rutinních dnů, kdy jste celý den doma a děláte pořád dokola to samé? Pracujete, studujete, staráte se o domácnost a druhý den zase celé od znovu? Udělejte si každý den alespoň 10 minut pro sebe a osvojte si nový jazyk! Tak proč to zrovna v této době nezkusit?

18.11.2020

Michaela Týblová

Nevíte, co dát na Vánoce? Dejte jazykový kurz!

Vánoce se blíží a je na čase začít rozmýšlet nad tím, čím obdarujeme své milované nebo o co si napíšeme Ježíškovi my samy. Máme pro Vás skvělý tip na dárek, který přinese jak zábavu, tak užitek. Darujte jazykový kurz!

11.11.2020

Natálie Havlíčková

Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem aneb proč se učit cizí jazyk

Máte v plánu cestování po Evropě a vaší velkou obavou je, jestli se domluvíte? Míříte už po několikáté do vašeho oblíbeného španělského města a chtěli byste si objednat tapas ve španělštině? Vzhledem k práci, kterou máte, je nezbytné odbourat vaši jazykovou bariéru? Nebo vám prostě připadá, že byste se měli učit cizí jazyk, protože jste Češi a vaším rodným jazykem není zrovna hojně používaný jazyk, jako je například angličtina, němčina nebo čínština?

27.10.2020

Martin Podhorský

Jazykový kurz on-line a pro děti

Žijeme v době, kdy se běžná školní výuka dětí přesunula do on-line prostoru. I když jsou školní osnovy neúprosné a učitelé je musí i v době uzavření škol splnit, velká část práce spočívá na rodičích. Právě oni musí dětem s výukou pomoc, motivovat je, ale i starat se, aby si děti udržely své studijní návyky a rozvíjely se všestranně. Klobouk dolů a všechna čest!

19.10.2020

Veronika Neužilová

“Skupinové kurzy online? To nemůže fungovat!” Věřte nám, může :)

Jaro 2020 bude mít v našich vzpomínkách asi už navždy zvláštní místo. Všichni jsme se museli vypořádavat se situacemi, které byly nové a neznámé. Spolu s přirozeným respektem k nemoci jsme si více či méně přáli žít jako dřív. A buď jsme si mohli stěžovat, nebo vzít věci do svých rukou a přeměnit je tak, aby mohly fungovat i nadále a náš život se tak úplně nezastavil.

4.12.2018

Angličtina kdykoliv a kdekoliv

Pokud se rozhodnete vrhnout do studia angličtiny naplno, učíte se ve skupině, nebo navštěvujete individuální hodiny, určitě mi dáte za pravdu, že setkání jednou týdně k velkému pokroku bohužel často nevede. Na víc hodin v týdnu a domácí přípravu nemáte čas? Nezoufejte! Dnešní svět vám nabízí mnoho výhod, které jste si dříve ani neuměli představit. Nezáleží na tom, jestli patříte k milovníkům “klasické” výuky a rádi si v hodinách nebo doma otevřete učebnici, nebo se raději učíte ze zajímavých článků, které vám lektor přichystá, zajisté oceníte možnost být s angličtinou v kontaktu i mimo hodiny a to kdykoliv a kdekoliv. V dnešní době jsme spojeni se světem neustále díky mobilnímu telefonu, tak proč ho nevyužít i k vlastnímu rozvoji? Pro chytré telefony dnes existuje celá řada aplikací k výuce angličtiny (i dalších cizích jazyků), a tak se pojďme podívat na jejich výhody.

28.11.2018

“Každý týden mám jiný program”

Chtěli byste se učit cizí jazyk, ale nejste si jistí, že byste zvládli chodit každý týden ve stejný den kvůli pracovnímu vytížení? Hodilo by se vám zlepšit jazykovou úroveň a rozmluvit se, ale často musíte odjet z Prahy a nezvládli byste chodit na výuku například každou středu? Nebojte se nepravidelnosti vašeho rozvrhu! Vedle skupinových pravidelných kurzů v IJV nabízíme i individuální výuku široké škály jazyků.

21.11.2018

Veronika Neužilová

„Dokončil jsem úroveň A2 a měl bych mít zahraničního lektora“

Děsíte se okamžiku, kdy se vaše oficiální úroveň angličtiny přehoupne z písmenka A na písmenko B, a máte pocit, že díky té kouzelné formulce B1 už nebude nic jako dřív, protože váš kurz již nadále nepovede český lektor, ale rodilý mluvčí? Pokud ano, tak bych vás ráda uklidnila, že nejste zdaleka jediní.