Kategorie a hledání
13.10.2021

Martin Podhorský

Jak intenzivně studovat cizí jazyk?

Přemýšlíte jak nastavit intenzitu Vašeho studia? Krátká odpověď na tuto otázku je zřejmá. Čím intenzivnější je naše studium, tím lépe. Ale ruku na srdce, je reálné v našem hektickém programu najít každý den několik hodin, kdy se budu jazyku věnovat, učit se nová slovíčka a procvičovat gramatiku?

4.10.2021

Linda Svitáková

Který jazyk je v dnešní době dobré umět kromě angličtiny?

Angličtina je hlavním světovým jazykem, o tom není pochyb. Jaké další jazyky je ale vhodné se naučit, abyste se ve světě neztratili?

23.9.2021

Noemi Cihlářová

Literární podzim

Podzim už je oficiálně opět tady a s ním přichází i samozřejmě chladnější počasí a stále se prodlužující večery, které jsou ale ideální příležitostí dát větší prostor knihám a začíst se do nějaké pěkné knížky. A proč rovnou nedat šanci zjednodušené nebo bilingvní literatuře?

25.8.2021

Martin Podhorský

Proč studovat čínštinu?

Studium čínštiny má mnoho výhod. Získáte vhled do pro nás exotické kultury, naleznete lepší obchodní příležitosti, navážete nová přátelství. Přinášíme několik důvodů, proč s čínštinou začít právě teď.

16.8.2021

Linda Svitáková

Jak překonat strach z mluvení v cizím jazyce

Cítíte se nekomfortně v situaci, kdy musíte mluvit v cizím jazyce? Přenecháváte mluvení na kamarádech, o kterých jste přesvědčeni, že mají lepší jazykové znalosti než Vy? Stydíte se pokaždé, když na Vás někdo promluví a vy nevíte, na co se dotyčný ptal nebo jak mu odpovědět? Nebojte, rozhodně nejste sami.

11.8.2021

Veronika Neužilová

Dans un aéroport français - aneb neztraťte se na letišti ve Francii.

Chystáte se na dovolenou do Francie? Nebo je na vašem cestovatelském seznamu jiná země, kde se mluví francouzsky? Dnes se spolu podíváme na francouzská slovíčka, která se vám mohou hodit na francouzském letišti!

4.8.2021

Noemi Cihlářová

Co jste možná nevěděli o japonštině, ale mohlo by vás zajímat

Malé okénko do jazyka Japonců, který skýtá mnoho zajímavostí!

21.7.2021

Natálie Havlíčková

Firemní kurzy jako lákavý benefit ve společnostech

Jazykové vzdělávání ve společnostech je skvělý benefit, který může společnost svým zaměstnancům nabídnout. Zaměstnanci tak mají možnost zlepšit si své kvality a využít cizí jazyk ve své pracovní oblasti. Vzhledem k tomu, že je v dnešní době čím dál tím více časté komunikovat v práci alespoň jedním cizím jazykem, výuka jazyků je pro zaměstnance velmi atraktivní a studium motivující, nejen z pracovního, ale i z osobního hlediska. Je důležité vybrat takové kurzy, které budou nejen efektivní, ale budou studenty především bavit!

14.7.2021

Jaroslava Klopf

Jak se pořádně rozmluvit v cizím jazyce

Je mluvení cizím jazykem duševní činností nebo fyzickou aktivitou? Protože si při učení cizích jazyků namáháme mozek, máme sklon si myslet, že mluvení cizím jazykem je duševní aktivita. Ale….když se učíte lépe mluvit cizím jazykem, je to vlastně velmi podobné procesu učení se novým fyzickým dovednostem, jako je třeba lyžování, plavání nebo třeba jízda na kole.

7.7.2021

Martin Podhorský

Proč se učit arabsky?

Ať už jste pracujícím profesionálem, který se chce prosadit, vysokoškolským studentem, který hledá volitelný jazyk, nebo rodičem, který hledá způsob, jak obohatit vzdělání svého dítěte, nový jazyk je obvykle odpovědí.