Kategorie a hledání
13.6.2024

IJV

Jak se připravit na jazykové zkoušky

Příprava na jazykové zkoušky může být náročná, ale s dobrým plánem a efektivními strategiemi můžete zvýšit své šance na úspěch. Ať už se připravujete na zkoušky jako TOEFL, IELTS, DELE nebo HSK, důkladný a systematický přístup vám pomůže dosáhnout úspěchu. Následující tipy vám pomohou připravit se na jazykovou zkoušku co nejlépe.

6.6.2024

IJV

Význam gramatiky ve výuce jazyků: Tipy pro její zvládnutí

Gramatika je základním stavebním kamenem každého jazyka. Poskytuje strukturu a pravidla, která nám umožňují přesně vyjadřovat své myšlenky a rozumět druhým. Zatímco slovní zásoba a výslovnost jsou důležité, zvládnutí gramatiky je klíčové pro plynulost a přesnost v komunikaci. Proč je gramatika důležitá při učení jazyka a jak ji efektivně zvládnout? Přečtěte si naše tipy.

30.5.2024

IJV

Běžné chyby při učení se jazyka a jak se jim vyhnout

Učení se novému jazyku je cesta plná výzev a potenciálních úskalí. Tento článek identifikuje běžné chyby, jako je přílišné spoléhání se na překlady, zanedbávání mluvení a strach z chyb. Nabízí rady, jak se těmto chybám vyhnout, a povzbuzuje studenty, aby chyby přijímali jako součást procesu učení a soustředili se na praktické využití jazyka.

23.5.2024

IJV

10 tipů, jak se rychleji naučit cizí jazyk

Učení se novému jazyku může být náročný, ale zároveň nesmírně obohacující proces. Ať už jste začátečník nebo pokročilý student, tyto tipy vám pomohou zefektivnit a urychlit vaše studium.

16.5.2024

IJV

Za jak dlouho se naučím cizí jazyk?

Učení se cizímu jazyku je fascinující cesta, která otevírá nové možnosti a obzory. Jednou z nejčastějších otázek, kterou si studenti kladou, je: „Za jak dlouho se naučím cizí jazyk?“ Odpověď na tuto otázku však není jednoznačná, protože závisí na mnoha faktorech, které ovlivňují tempo učení. V tomto článku se podíváme na klíčové aspekty, které ovlivňují rychlost učení, a nabídneme praktické tipy, jak tento proces urychlit.

9.5.2024

IJV

Jak si správně vybrat úroveň jazykového kurzu?

Ať už se učíte nový jazyk pro zábavu, pro práci, nebo proto, že chcete cestovat, správná volba jazykového kurzu může výrazně ovlivnit váš úspěch a motivaci. Když si vyberete kurz, který odpovídá vašim schopnostem, budete se cítit více zapojeni a učení pro vás bude přirozenější. Jak ale zjistit, který kurz je pro vás ten pravý? V tomto článku se podíváme na několik kroků, které vám pomohou najít správnou úroveň jazykového kurzu.

2.5.2024

IJV

Jazyky budoucnosti: které jazyky se vyplatí učit a proč

Svět se stále více globalizuje a s ním roste i potřeba mezinárodní komunikace. Naučit se nový jazyk už není jen otázkou osobního rozvoje, ale také zásadní výhodou na pracovním trhu. Které jazyky tedy mají rostoucí význam a proč byste je měli začít studovat? V tomto článku se podíváme na hlavní trendy a doporučíme vám jazyky, které se vám mohou v budoucnosti hodit.

25.4.2024

IJV

Už máte plány na léto?

Pokud patříte mezi ty, kteří své plány na léto nechávají spíše náhodě, pak mám pro vás pár tipů, jak naložit s volným časem o prázdninách! V IJV jsme pro vás opět přichystali ochutnávku nových exotických jazyků! Přes léto se s námi můžete naplno ponořit do studia arabštiny, norštiny, nebo řečtiny! A proč právě tyto jazyky?

25.4.2024

IJV

Jak může ovládání druhého či třetího jazyka ovlivnit kariérní příležitosti a osobní život

V dnešním globalizovaném světě je znalost cizích jazyků klíčovým faktorem úspěchu, ať už v kariérní oblasti nebo osobním životě. Ovládání druhého nebo třetího jazyka otevírá dveře k novým příležitostem, umožňuje snadnější komunikaci s lidmi z různých kultur a poskytuje hlubší porozumění globálnímu prostředí. Pojďme se podívat na několik způsobů, jak může znalost cizích jazyků ovlivnit vaši kariéru a osobní život.

22.4.2024

IJV

Proč byste měli studovat v našich letních kurzech?

Léto je často spojováno s dovolenou, odpočinkem a sluncem, ale proč by to nemohl být také čas pro rozvoj vašich dovedností a znalostí? Studování v našich letních kurzech vám nabízí příležitost spojit příjemné s užitečným. Půjdete s námi do toho?