Kategorie a hledání
3.2.2021

Natálie Havlíčková

Proč skládat zkoušku Cambridge English?

Už dlouho studujete cizí jazyk a rádi byste získali kvalifikované potvrzení o své úrovni? Tak neváhejte a vyberte si takovou zkoušku, která je uznávána po celém světě. Certifikát vám otevírá nové možnosti nejen ve studijním, ale i v profesním životě.

27.1.2021

Jarka Klopf

Slangové výrazy v angličtině

Netflix, HBOGO, YouTube, pandemie. Kdo nezkouknul nějaké (=spoustu) seriály nebo filmy, ať zvedne ruku.

20.1.2021

Martin Podhorský

Telefonování v angličtině

Telefonování bývá zásadní součástí našeho života. Jak je to ale s telefonováním v angličtině? Ať už v angličtině komunikuje denně a nebo sem tam vyřizujete požadavky anglicky mluvících klientů, budou se Vám hodit tyto fráze.

13.1.2021

Veronika Neužilová

Britská, nebo americká angličtina?

Ve škole se většina z nás učí britskou angličtinu. Později, když objevíme kouzlo sledování filmů a seriálů v jejich originálním znění, začneme přicházet do kontantu s americkou angličtinou. Možná si teď říkáte: "Angličtina jako angličtina, není to jedno?" Není!

6.1.2021

Noemi Cihlářová

Se Třemi králi po Evropě: Je libo královský koláč?

L’Épiphanie, Día de los Reyes Magos, Heilige Drei Könige nebo Little Christmas, to vše jsou označení pro dnešní svátek Tří králů. A kdo všechno se dnes může králem nebo královnou stát?

30.12.2020

Natálie Havlíčková

Novoroční předsevzetí - jak si stanovit své cíle?

Říkáte si nový rok, nový začátek? Od 1. začnu. Bezva! Tak pojďte do toho, zkuste se zastavit, zhodnotit uplynulý rok a zamyslet se nad tím, co byste chtěli v novém roce změnit a čeho byste chtěli dosáhnout. Je důležité stanovit si konkrétní cíle a nejen přání. Protože když budete mít napsané konkrétní cíle, jeví se vám jako víc reálné a možné je splnit. Jděte si za tím, co by vás nejen v novém roce dělalo spokojenější a šťastnější.

22.12.2020

Michaela Týblová

Vánoční slovníček němčiny

V době Adventu všichni rádi navštěvujeme vánoční trhy. Kromě našich trhů také hojně jezdíme do Německa nebo Rakouska za jejich proslulými trhy se svařákem, punčem, currywurstem a vánočními perníčky. Takový výlet je také skvělou příležitostí k rozšíření svých jazykových znalostí. Pojďme se podívat na to, co by se Vám tak mohlo hodit za vánoční slovíčka!

15.12.2020

Jarka Klopf

Proč chodit do jazykové školy?

Uvažujete o tom, že začnete chodit do jazykové školy, ale nevíte, jak začít? Nebo jestli je to správný nápad?

9.12.2020

Martin Podhorský

Jak psát formální e-maily v angličtině?

Psaní e-mailů je běžnou součástí našeho života. Používáme je v práci, osobním životě. Zvláště v obchodní sféře je e-mail často i naší vizitkou. Na základě naší zprávy si zákazník, ale třeba i nadřízený v práci dělá dojem o nás, o naší práci a našich komunikačních schopnostech.

2.12.2020

Veronika Neužilová

Natal tropical aneb tak trochu jiné Vánoce v Brazílii

Zatímco my máme Vánoce spojené se zimou, v ideálním případě s procházkami v mrazivých dnech, se zahříváním se hrníčkem svařáku nebo punče a s očekáváním sněhových vloček, v Brazílii jsou Vánoce uprostřed léta. Není tak výjimkou, že teploty na Štědrý den dosahují i 30 stupňů Celsia. Brazilské Vánoce, neboli “natal brasileiro” jsou tedy od naší představy hodně vzdálené. Pojďme si je ale přiblížit!