Kategorie a hledání
4.8.2021

Noemi Cihlářová

Co jste možná nevěděli o japonštině, ale mohlo by vás zajímat

Malé okénko do jazyka Japonců, který skýtá mnoho zajímavostí!

27.7.2021

Michaela Týblová

Kaiserschmarrn: Císařský trhanec

Cesta do rakouských Alp nemusí být jen za dobrou lyžovačkou nebo výšlapy, ale také za gurmánským zážitkem. Rakouská národní kuchyně není jen o řízku s hranolkami a o štrůdlu, naopak dodnes čerpá ze své staleté císařské historie. Mezi nejoblíbenější rakouskou pochoutku této alpské země patří tzv. Kaiserschmarrn, tedy císařský trhanec, oblíbené jídlo císaře Franze Josefa. Jak na přípravu tohoto pokrmu?

21.7.2021

Natálie Havlíčková

Firemní kurzy jako lákavý benefit ve společnostech

Jazykové vzdělávání ve společnostech je skvělý benefit, který může společnost svým zaměstnancům nabídnout. Zaměstnanci tak mají možnost zlepšit si své kvality a využít cizí jazyk ve své pracovní oblasti. Vzhledem k tomu, že je v dnešní době čím dál tím více časté komunikovat v práci alespoň jedním cizím jazykem, výuka jazyků je pro zaměstnance velmi atraktivní a studium motivující, nejen z pracovního, ale i z osobního hlediska. Je důležité vybrat takové kurzy, které budou nejen efektivní, ale budou studenty především bavit!

14.7.2021

Jaroslava Klopf

Jak se pořádně rozmluvit v cizím jazyce

Je mluvení cizím jazykem duševní činností nebo fyzickou aktivitou? Protože si při učení cizích jazyků namáháme mozek, máme sklon si myslet, že mluvení cizím jazykem je duševní aktivita. Ale….když se učíte lépe mluvit cizím jazykem, je to vlastně velmi podobné procesu učení se novým fyzickým dovednostem, jako je třeba lyžování, plavání nebo třeba jízda na kole.

7.7.2021

Martin Podhorský

Proč se učit arabsky?

Ať už jste pracujícím profesionálem, který se chce prosadit, vysokoškolským studentem, který hledá volitelný jazyk, nebo rodičem, který hledá způsob, jak obohatit vzdělání svého dítěte, nový jazyk je obvykle odpovědí.

30.6.2021

Veronika Neužilová

Cestovatelské tipy: Portugalsko

Plánujete dovolenou na letošní léto a rádi byste se podívali do Portugalska? Je tahle země na samém západě Evropy na vašem cestovatelském wishlistu už dlouho a přemýšlíte, co tam jednou, až na to dojde, určitě vidět a zažít? Můžete se inspirovat mojí trasou, během které jsem určitě neviděla všechno, co Portugalsko nabízí, ale vůbec mě to netrápí. Alespoň mám důvod podívat se tam znovu!

23.6.2021

Noemi Cihlářová

Jak se o prázdninách naučit cizí jazyk?

Školní rok se pomalu chýlí ke konci, prázdniny se blíží, ale vy pořád nemáte jasno, co o prázdninách podniknout, abyste se zlepšili v angličtině nebo v jiném cizím jazyce? Ráda bych vám představila pár osvědčených tipů!

14.6.2021

Michaela Týblová

Mezinárodní zkoušky Goethe-Institut

O mezinárodních zkouškách angličtiny jste už nejspíš slyšeli. Víte ale něco o těch německých? Pojďme si o nich něco málo říct! :)

8.6.2021

Natálie Havlíčková

Španělské seriály, které stojí za zhlédnutí!

Máte rádi seriály? Sledování seriálů v originále je ten nejlepší způsob jak si nenucenou formou zapamatovat nová slovíčka v jazyce, který studujete. Právě sledování seriálů a filmů na vybraných platformách se za poslední rok stalo velkým hitem, proto jsem si pro vás dnes připravila tipy na španělské seriály, které by vám neměly uniknout.

2.6.2021

Jarka Klopf

Efektivní návyky úspěšných studentů cizích jazyků

Máte někdy pocit, že někomu cizí jazyky prostě jdou? Mají na ně talent? Prostě dosahují pokroků, aniž by se o to extra snažili? Věřte, že s talentem to nemá nic společného. Za rychlejším úspěchem je jen seznam bodů, které dodržují. Efektivně pak využívají čas a při učení jsou konzistentní. Zkuste je vyzkoušet taky.