Kategorie a hledání
12.5.2017

Jason Helmer

The “Summer Slide”

Continued practice is important! Especially when students are learning a second language. Quite often students don’t have any chance to have conversations or to speak the language they have been studying during the summer break. This is usually because of holidays, vacations, and wanting to be outdoors to enjoy the nice weather , and while it may sound like a new ride at the waterpark, the following tips can help you prevent what is called the “summer slide” from happening.

10.5.2017

Anna Komrsová

Hygge aneb proč se učit dánsky

Podle takzvaného „World Happiness Report“, který každý rok zveřejňuje OSN, se v roce 2017 všechny severské země umístily mezi 20 nejšťastnějšími národy světa. V čem tkví tajemství život-ního stylu seveřanů?

5.5.2017

Veronika Neužilová

Máte chuť na ukázkovou hodinu?

Rádi byste se začali učit nový jazyk, nebo si jen trochu osvěžili angličtinu, ale stále si nejste jistí, jestli je jazykový kurz v IJV to pravé? Napadají Vás ohledně skupinových kurzů nejrůznější dotazy, ale nechcete je vypisovat v e-mailu? Chtěli byste se přesvědčit, že nekupujete zajíce v pytli a že Vaše investice do vzdělání nepřijde v niveč? Přijďte se podívat na naši ukázkovou hodinu!

27.4.2017

Veronika Jeníčková

Polyjazykové Švýcarsko

Věděli jste, že …. … ve Švýcarsku mají 4 úřední jazyky? Jedná se o němčinu, francouzštinu, italštinu a rétorománštinu. Nejvíce rozšířená je němčina, hovoří jí téměř 65 % Švýcarů. Převážně jde o obyvatele středních, východních a severních kantonů.

7.4.2017

Léto 2017 v IJV

Na léto 2017 jsme pro Vás připravili pestrou nabídku jazykových kurzů. Máte již zarezervovanou dovolenou u moře, ale obáváte se, že se nedomluvíte s místními? Žádné obavy, my Vám s tím pomůžeme.

4.4.2017

Jarka Klopf

Study. Because you can

Měli jste někdy sen naučit se finsky? maďarsky? Nebo snad arabsky? Jenom proto, že můžete? Nebo že si to chcete vyzkoušet?

23.3.2017

Plusiers raisons pour apprendre le français

Ovládáte základy angličtiny a láká Vás naučit se další cizí jazyk? Ráda bych Vám sdělila mé důvody, proč byste si z cizích jazyků měli vybrat zrovna francouzštinu.

16.3.2017

Proč někdy výslovnost hraje prim

Cestování je super, a pokud ovládáte angličtinu, nebo alespoň její základy, máte ve většině případů vyhráno. Neztratíte se na letišti, objednáte si v kavárně, zeptáte se na cestu… Cestování mi vždy přináší mnoho zážitků a s nimi i úsměvných historek. Nejednou jsem se přesvědčila o tom, jak je důležité cizí jazyk znát a snad ještě důležitější umět ho se vším všudy. Gramatika, slovíčka, napnuté uši, …

3.3.2017

Anna Komrsová

Pronikněte do tajů irské angličtiny

Chystáte se v blízké době do Irska? Připravte se na poněkud jinou angličtinu, než na kterou jste zvyklí z Vašich učebnic.

23.2.2017

7 top reasons to learn English

When choosing to learn a second language many people can find it difficult as to what language is suited best for them. Below are seven reasons why English might be the best language for you!