Kategorie a hledání
3.11.2020

Jarka Klopf

On-line podzim

Letos se studenti učili a zase učí odevšad. Učitelé, lektoři se museli vzdát pohodlí klasické třídy, učebny, kde mají vše, co potřebují, a přitom museli a musí nadále zajišťovat, že studenti nepoleví ve studiu, ať už jsou kdekoli.

27.10.2020

Martin Podhorský

Jazykový kurz on-line a pro děti

Žijeme v době, kdy se běžná školní výuka dětí přesunula do on-line prostoru. I když jsou školní osnovy neúprosné a učitelé je musí i v době uzavření škol splnit, velká část práce spočívá na rodičích. Právě oni musí dětem s výukou pomoc, motivovat je, ale i starat se, aby si děti udržely své studijní návyky a rozvíjely se všestranně. Klobouk dolů a všechna čest!

19.10.2020

Veronika Neužilová

“Skupinové kurzy online? To nemůže fungovat!” Věřte nám, může :)

Jaro 2020 bude mít v našich vzpomínkách asi už navždy zvláštní místo. Všichni jsme se museli vypořádavat se situacemi, které byly nové a neznámé. Spolu s přirozeným respektem k nemoci jsme si více či méně přáli žít jako dřív. A buď jsme si mohli stěžovat, nebo vzít věci do svých rukou a přeměnit je tak, aby mohly fungovat i nadále a náš život se tak úplně nezastavil.

16.10.2020

Darya Chornaya

5 tipů pro učení se doma

Dnešní situace čím dál častěji způsobuje přesun výuky do pohodlí domova, kde na studenty nikdo nenahlíží. Jak v takovém případě neztratit studijní motivaci a třeba v tom dokonce najít výhody? Připravili jsme pro Vás 5 tipů pro to, jak se efektivně učit doma a jaké výhody se v tom dají najít.

14.10.2020

Noemi Cihlářová

Zažijte Španělsko z pohodlí vašeho obýváku aneb proč je dobré rozumět španělsky

Současná doba nám bohužel neumožňuje účastnit se zajímavých kulturních akcí ani jiného společenského života, natož pak cestovat. Proč si ale nezpříjemnit chvíle doma zajímavým filmem, který vás alespoň na chvíli přenese do sluncem rozpáleného Španělska?

7.10.2020

Nela Doróková

Pohovor v angličtině

Hledáte zaměstnání a při pozvánce na osobní pohovor Vám personalista sdělil, že Vás čeká část pohovoru v angličtině, i když jste angličtinu dlouho nepoužívali? V tom případě gratulujeme, protože máte spoustu času se na pohovor v klidu připravit a zvýšit svou šanci na úspěch. Jak?

30.9.2020

Michaela Týblová

Dýňová sezóna je tu! Upečte si pravý americký pumpkin pie.

S podzimem přichází období dýní. Dýňové recepty jsou oblíbené po celém světě, ovšem neodmyslitelně patří nejvíce k USA a Kanadě. Dýňový koláč, neboli “pumpkin pie”, je jedním z nejoblíbenějších dezertů američanů a je také tradičním pokrmem při oslavě Díkůvzdání. Tento dezert má mnoho variant a každá rodina ho dělá “po svém”. Co je ovšem jisté, že jeho příprava není nijak obzvlášť náročná a zvládne ji tak každý. Nalaďte se také na podzimní atmosféru a upečte si tuto americkou pochoutku podle našeho receptu!

23.9.2020

Natálie Havlíčková

Nevíte kam po maturitě a na vysokou se vám nechce

Dokončili jste střední školu a máte pocit, že maturita byl váš největší výkon? Vaši spolužáci se už dlouho připravují na SCIO zkoušky a vy nevíte, co byste chtěli dělat? Přemýšlíte, jestli si vzít GAP year, nebo začít chodit do práce? Tak právě vám by se mohl líbit pomaturitní kurz angličtiny v IJV.

16.9.2020

Jarka Klopf

Tento rok bude prostě jiný

Zahájení nového školního roku máme úspěšně za sebou! Jak jsme se na něj všichni těšili! Přistupujeme k němu s velkým respektem, protože víme, že bude jiný. Jak jiný zatím ještě nevíme, ale děláme všechno proto, abyste žádnou změnu nepoznali.

11.12.2018

Lektor/učitel

Mnoho studentů neví co dělat po maturitě, je přece tolik možností. Jednu z nich nabízíme i my, a to pomaturitní studium v angličtině. Pokud si zvolíte tuto možnost, možnost zlepšit si úroveň jazyka a možná se naučit i nějaký nový, otevřou se vám nové možnosti.