Kategorie a hledání
14.6.2021

Michaela Týblová

Mezinárodní zkoušky Goethe-Institut

O mezinárodních zkouškách angličtiny jste už nejspíš slyšeli. Víte ale něco o těch německých? Pojďme si o nic něco málo říct! :)

8.6.2021

Natálie Havlíčková

Španělské seriály, které stojí za zhlédnutí!

Máte rádi seriály? Sledování seriálů v originále je ten nejlepší způsob jak si nenucenou formou zapamatovat nová slovíčka v jazyce, který studujete. Právě sledování seriálů a filmů na vybraných platformách se za poslední rok stalo velkým hitem, proto jsem si pro vás dnes připravila tipy na španělské seriály, které by vám neměly uniknout.

2.6.2021

Jarka Klopf

Efektivní návyky úspěšných studentů cizích jazyků

Máte někdy pocit, že někomu cizí jazyky prostě jdou? Mají na ně talent? Prostě dosahují pokroků, aniž by se o to extra snažili? Věřte, že s talentem to nemá nic společného. Za rychlejším úspěchem je jen seznam bodů, které dodržují. Efektivně pak využívají čas a při učení jsou konzistentní. Zkuste je vyzkoušet taky.

26.5.2021

Martin Podhorský

Angličtina na dovolenou

Chystáte se v létě k moři? Plánujete relax nebo aktivnější dovolenou? Ať tak či tak, s angličtinou se na dovolené neztratíte. Přinášíme pár slovíček, které se vám mohou hodit.

19.5.2021

Veronika Neužilová

Skupinové kurzy v IJV i v létě!

Léto je obdobím, kdy se naše denní harmonogramy trochu mění, všechno je uvolněnější, režim není tak striktní, a když situace dá, možná nás čeká i nějaká krásná dovolená. My v IJV věříme, že jazyky jsou zábava a že jejich učení se nemusí být nuda, povinnost a otrava! A proto nabízíme skupinové kurzy i přes léto. Jejich obsah a podobu jsme ale trošku upravili tak, aby měly ty správné summer vibes.

12.5.2021

Noemi Cihlářová

Jak se připravit na maturitu z cizího jazyka?

Maturitní zkouška pomalu klepe na dveře, a proto vám přinášíme pár osvědčených tipů a rad, jak se na jednu z prvních zkoušek dospělosti dobře připravit.

4.5.2021

Michaela Týblová

Slangové výrazy v němčině

Co když při návštěvě některé německy mluvící země uslyšíte třeba "Mach Banane!" a nebudete vědět, co máte dělat? Pojďme se společně podívat na německé slangové výrazy!

29.4.2021

Natálie Havlíčková

Paella, gazpacho, tapas a na závěr churros

K cestování a poznávání nových měst neodmyslitelně patří ochutnávání místní kuchyně a poznávání nových chutí. Dnes jsem si pro vás připravila typické španělské pokrmy, které při návštěvě Španělska rozhodně nesmíte vynechat!

22.4.2021

Jarka Klopf

Angličtina na letišti

Současná pandemie koronaviru nám sice zatrhla cestování ve velké míře, ale vzhledem k tomu, že se začíná blýskat na lepší časy (ťuk ťuk) máme pro vás praktické fráze, se kterými se na letišti setkáte. To, abyste byli včas připraveni až budete zase moct kdykoliv vzlétnout do oblak a odletět do své vysněné destinace.

14.4.2021

Martin Podhorský

Co je Cambridge English Scale?

Plánujete složit mezinárodně uznávanou cambridgeskou zkoušku? Ať již se připravujete na zkoušku First, Preliminary nebo Advanced, určitě se seznamte s Cambridge English Scale.