Kategorie a hledání
14.4.2021

Martin Podhorský

Co je Cambridge English Scale?

Plánujete složit mezinárodně uznávanou cambridgeskou zkoušku? Ať již se připravujete na zkoušku First, Preliminary nebo Advanced, určitě se seznamte s Cambridge English Scale.

7.4.2021

Veronika Neužilová

8 věcí o Brazílii a Brazilcích, které by vás mohly překvapit.

Fotbal, deštný prales, Amazonka, Socha Krista Spasitele, Copacabana, karneval. To všechno nás určitě napadne, když se řekne Brazílie. A všechno jsou to bezpochyby věci, které tuhle zemi definují. Ale určitě to není všechno. Každá země a její obyvatelé mají své definující zvyklosti a určité vzorce chování, které by nás, Čechy, možná mohly překvapit. Brazílie rozhodně není výjimkou. Pojďme se na pár z nich podívat.

31.3.2021

Noemi Cihlářová

Jak se motivovat ke studiu cizích jazyků?

Většina z nás už určitě někdy zažila ten pocit touhy naučit se cizí jazyk a bez problémů se dokázat domluvit třeba na dovolené. A mnoho z nás ta chuť určitě i kolikrát vzápětí přešla, protože jsme neměli dostatečnou motivaci a nebo jsme se jen jednoduše nedokázali rozhoupat a začít. Ráda bych vám ale představila 8 motivačních důvodů, proč opravdu stojí za to začít studovat cizí jazyk!

23.3.2021

Michaela Týblová

Individuální kurzy - jak probíhají?

Chcete se zlepšit v cizím jazyce, ale čtení knížek, sledování seriálů nebo výuka skrze mobilní aplikace vám zkrátka nestačí? Zkuste naše individuální kurzy, které jsou opravdu efektivní a ještě k tomu zábavné!

17.3.2021

Natálie Havlíčková

Online den otevřených dveří se blíží!

Přemýšlíte nad pomaturitním studiem? Jste v maturitním ročníku a nevíte kam dál? Den otevřených dveří je skvělou možností, jak se přesvědčit o tom, že pomaturitní studium je pro vás tou nejlepší cestou. První online den otevřených dveří proběhne již 31. března od 15:00.

10.3.2021

Jarka Klopf

Jaké seriály sledovat, když se chcete naučit anglicky?

Není pochyb o tom, že sledování televizních pořadů je skvělý způsob, jak si zlepšit angličtinu. Nejen že slyšíte rodilou angličtinu, ale hlavně jinou výslovnost, jiné přízvuky, slangové výrazy. Určitě neváhejte a pomozte si titulky. Ale anglickými, ne českými :)

3.3.2021

Martin Podhorský

Běžné chyby při učení se cizímu jazyku a jak se jich vyvarovat

Ve světě, který je stále více propojen, se od nás vyžadují dobré jazykové a komunikační dovednosti. Náš úspěch při učení se novému jazyku závisí na trpělivosti, disciplíně a čase.

24.2.2021

Veronika Neužilová

Proč je Duolingo tak oblíbené?

Jestli jste se někdy v poslední pár letech snažili sami naučit nějaký cizí jazyk, pravděpodobně jste narazili na aplikaci Duolingo. Pokud jste o ní ale nikdy neslyšeli a cizí jazyky jsou něco, co Vás zajímá, a třeba právě uvažujete nad tím, že se nějaký nový naučíte, čtěte dál.

17.2.2021

Noemi Cihlářová

Polyglot, kdo to vlastně je?

Možná jste už někdy zaslechli slovo polyglot. Ale co vlastně znamená být polyglotem? A jak se polyglot liší od bilingvního člověka? A kolika jazyky plynně hovoří hyperpolyglot?

12.2.2021

Michaela Týblová

Německý slovníček u lékaře

Nejen v dnešní době je velice důležité, abyste se dokázali dorozumět s lékařem. Během cestování, erasmu, pracovní stáži nebo žití v jiné zemi může nastat situace, kdy tak pomůžete nejen sobě, ale i svým blízkým. V tomto článku se podíváme na základní slovní zásobu v němčině, která vám pomůže takovou situaci bez problémů zvládnout.