Kategorie a hledání
11.12.2018

Martina Kodadová

Lektor/učitel

Mnoho studentů neví co dělat po maturitě, je přece tolik možností. Jednu z nich nabízíme i my, a to pomaturitní studium v angličtině. Pokud si zvolíte tuto možnost, možnost zlepšit si úroveň jazyka a možná se naučit i nějaký nový, otevřou se vám nové možnosti.

4.12.2018

Lucie Potužáková

Angličtina kdykoliv a kdekoliv

Pokud se rozhodnete vrhnout do studia angličtiny naplno, učíte se ve skupině, nebo navštěvujete individuální hodiny, určitě mi dáte za pravdu, že setkání jednou týdně k velkému pokroku bohužel často nevede. Na víc hodin v týdnu a domácí přípravu nemáte čas? Nezoufejte! Dnešní svět vám nabízí mnoho výhod, které jste si dříve ani neuměli představit. Nezáleží na tom, jestli patříte k milovníkům “klasické” výuky a rádi si v hodinách nebo doma otevřete učebnici, nebo se raději učíte ze zajímavých článků, které vám lektor přichystá, zajisté oceníte možnost být s angličtinou v kontaktu i mimo hodiny a to kdykoliv a kdekoliv. V dnešní době jsme spojeni se světem neustále díky mobilnímu telefonu, tak proč ho nevyužít i k vlastnímu rozvoji? Pro chytré telefony dnes existuje celá řada aplikací k výuce angličtiny (i dalších cizích jazyků), a tak se pojďme podívat na jejich výhody.

28.11.2018

Anna Fajtová

“Každý týden mám jiný program”

Chtěli byste se učit cizí jazyk, ale nejste si jistí, že byste zvládli chodit každý týden ve stejný den kvůli pracovnímu vytížení? Hodilo by se vám zlepšit jazykovou úroveň a rozmluvit se, ale často musíte odjet z Prahy a nezvládli byste chodit na výuku například každou středu? Nebojte se nepravidelnosti vašeho rozvrhu! Vedle skupinových pravidelných kurzů v IJV nabízíme i individuální výuku široké škály jazyků.

21.11.2018

Veronika Neužilová

„Dokončil jsem úroveň A2 a měl bych mít zahraničního lektora“

Děsíte se okamžiku, kdy se vaše oficiální úroveň angličtiny přehoupne z písmenka A na písmenko B, a máte pocit, že díky té kouzelné formulce B1 už nebude nic jako dřív, protože váš kurz již nadále nepovede český lektor, ale rodilý mluvčí? Pokud ano, tak bych vás ráda uklidnila, že nejste zdaleka jediní.

14.11.2018

Jaroslava Klopf

Když se dostanete do mrtvého bodu...

Představte si, že se pár let učíte … (=dosaďte si anglicky, německy, španělsky, francouzsky nebo ten váš cizí jazyk) a najednou máte pocit, že se nikam nehýbete. Možná děláte stále stejné chyby, používáte stejnou slovní zásobu a to, co potřebujete říct, ze sebe vždycky nějak vysoukáte a nějak se domluvíte. Je to pravděpodobně jen váš subjektivní pocit, ale na druhou stranu vás chápu. Dostali jste se do mrtvého bodu. Možná ztrácíte motivaci? Začarovaný kruh? Ale jak z něj ven?

4.9.2017

Veronika Neužilová

Všechno, co jste chtěli vědět o skupinových kurzech, ale báli jste se zeptat

Už jste někdy přemýšleli, že se přihlásíte do skupinového kurzu, ale nevěděli jste, co přesně obnáší, co Vás čeká a jaké jsou jeho výhody? Rády bychom Vám tímto článkem skupinové kurzy přiblížily, a zodpověděly tak Vaše možné otázky.

24.8.2017

Matúš Macurák

I hardly work

Přídavná jména a příslovce se v angličtině chovají velice podobně jako v češtině.

18.7.2017

Veronika Jeníčková

Na dovolenou v klidu

Konečně je to tu. Léto! A s ním zasloužené dovolené plné slunce, písku, letních drinků, teplých nocí a letních lásek. Než se však vypravíte na dovolenou do zahraničí, je třeba osvěžit si pár typických slovíček, díky kterým si budete vědět rady v jakékoliv situaci.

30.5.2017

Matúš Macurák

Přídavná jména s koncovkou -ed a –ing

Taky někdy nevíte, kdy použít přídavné jméno bored a kdy boring? Je to velice jednoduché, téměř stejné jako v češtině.

26.5.2017

Lucie Potužáková

Všechny cesty vedou do Říma

Mám hodně snů a plánů a navštívit Řím byl vždycky jedním z nich. Ale znáte to, často můj sen ztroskotal na tom, že není vhodná chvíle, že nejsou k mání výhodné letenky, že pojedeme někam jinam, že…, že… A tak jsem se konečně v únoru rozhodla a v květnu seděla s manželem v letadle směr “Věčné město”. Poznávací zájezdy nejsou nic pro mě, a tak jsme se s manželem rozhodli, co chceme z Říma vidět a co v městě zažít. Bylo toho opravdu hodně…