Kategorie a hledání
15.9.2021

Michaela Týblová

Salzburg - Orlí hnízdo - Hallstatt

Letní prázdniny jsou za námi. To ale neznamená, že je výletům konec! I v běžném pracovním nebo studijním režimu se dá cestovat. Máme pro Vás tip na víkendový výlet, během kterého toho stihnete hodně a navíc se dá podniknout v každém ročním období!

9.9.2021

Natálie Havlíčková

Španělský rytmus

Nadchla vás španělská hudba a životní styl ve španělských městech? Tak právě hudba a tanec často spojuje španělské obyvatelé, kteří rádi oslavují každou malou příležitost. Právě tanec s hudbou doprovází tyto oslavy či fiesty a dává oslavě úžasnou a dechberoucí sílu. Mezi známé španělské tance patří například flamenco, jota či sevillana. Znáte některý z těchto tanců?

2.9.2021

Jaroslava Klopf

Úspěšný nový školní rok!

Minulý školní rok byl pro nás všechny velmi netradiční: žáci a studenti se museli učit převážnou část školního roku doma, stejně tak jako my jsme museli pracovat z domova, zdokonalili jsme se v online mítincích i výuce a většina rodičů se stala pro toto období „domácími učiteli“.

25.8.2021

Martin Podhorský

Proč studovat čínštinu?

Studium čínštiny má mnoho výhod. Získáte vhled do pro nás exotické kultury, naleznete lepší obchodní příležitosti, navážete nová přátelství. Přinášíme několik důvodů, proč s čínštinou začít právě teď.

16.8.2021

Linda Svitáková

Jak překonat strach z mluvení v cizím jazyce

Cítíte se nekomfortně v situaci, kdy musíte mluvit v cizím jazyce? Přenecháváte mluvení na kamarádech, o kterých jste přesvědčeni, že mají lepší jazykové znalosti než Vy? Stydíte se pokaždé, když na Vás někdo promluví a vy nevíte, na co se dotyčný ptal nebo jak mu odpovědět? Nebojte, rozhodně nejste sami.

11.8.2021

Veronika Neužilová

Dans un aéroport français - aneb neztraťte se na letišti ve Francii.

Chystáte se na dovolenou do Francie? Nebo je na vašem cestovatelském seznamu jiná země, kde se mluví francouzsky? Dnes se spolu podíváme na francouzská slovíčka, která se vám mohou hodit na francouzském letišti!

4.8.2021

Noemi Cihlářová

Co jste možná nevěděli o japonštině, ale mohlo by vás zajímat

Malé okénko do jazyka Japonců, který skýtá mnoho zajímavostí!

27.7.2021

Michaela Týblová

Kaiserschmarrn: Císařský trhanec

Cesta do rakouských Alp nemusí být jen za dobrou lyžovačkou nebo výšlapy, ale také za gurmánským zážitkem. Rakouská národní kuchyně není jen o řízku s hranolkami a o štrůdlu, naopak dodnes čerpá ze své staleté císařské historie. Mezi nejoblíbenější rakouskou pochoutku této alpské země patří tzv. Kaiserschmarrn, tedy císařský trhanec, oblíbené jídlo císaře Franze Josefa. Jak na přípravu tohoto pokrmu?

21.7.2021

Natálie Havlíčková

Firemní kurzy jako lákavý benefit ve společnostech

Jazykové vzdělávání ve společnostech je skvělý benefit, který může společnost svým zaměstnancům nabídnout. Zaměstnanci tak mají možnost zlepšit si své kvality a využít cizí jazyk ve své pracovní oblasti. Vzhledem k tomu, že je v dnešní době čím dál tím více časté komunikovat v práci alespoň jedním cizím jazykem, výuka jazyků je pro zaměstnance velmi atraktivní a studium motivující, nejen z pracovního, ale i z osobního hlediska. Je důležité vybrat takové kurzy, které budou nejen efektivní, ale budou studenty především bavit!

14.7.2021

Jaroslava Klopf

Jak se pořádně rozmluvit v cizím jazyce

Je mluvení cizím jazykem duševní činností nebo fyzickou aktivitou? Protože si při učení cizích jazyků namáháme mozek, máme sklon si myslet, že mluvení cizím jazykem je duševní aktivita. Ale….když se učíte lépe mluvit cizím jazykem, je to vlastně velmi podobné procesu učení se novým fyzickým dovednostem, jako je třeba lyžování, plavání nebo třeba jízda na kole.