Kategorie a hledání
22.11.2021

Linda Svitáková

Island, země ohně a ledu

Co si vybavíte, když se řekne Island? Napadají vás přírodní atraktivity jako vodopády, ledovce, sopky či polární záře. Nebo jste si vzpomněli na hlavní město Reykjavík, film Eurovision nebo třeba seriál Hra o trůny? Sice se jedná o odlehlý ostrov v Severním Atlantském oceánu, ale nelžu, když říkám, že na to všechno co nabízí k vidění, Vám nebude stačit ani týden.

18.11.2021

Veronika Neužilová

Vánoční cukroví ve světě

Perníčky, linecké, včelí úly (nebo vosí hnízda?), vanilkové rohlíčky... To je cukroví, které máme spojené s českými Vánoci, jeho vůně pro nás znamená adventní čas. Přemýšleli jste ale někdy, že v různých zemích se na Vánoce dělá různé cukroví? Pojďme se spolu podívat na to, jaké sladké je typické pro čtyři země světa - Rusko, Itálii, Velkou Británii a Řecko.

10.11.2021

Noemi Cihlářová

Advent napříč evropskými městy ...aneb jak procvičit vánoční slovní zásobu

Zítřejší svátek svatého Martina, který dle pranostiky přijíždí na bílém koni, nám neúprosně naznačuje, že zima se blíží. A s ní samozřejmě klepe na dveře i Advent, letos už 28. listopadu. Pokud jste milovníky Adventu a adventních vánočních trhů, nabízíme vám tipy, kde všude můžete procvičit své znalosti nejen vánočních slovíček.

2.11.2021

Michaela Týblová

Weihnachtslebkuchen - Vánoční perníčky

Také vám na vánočních trzích v Německu učarovaly voňavé vánoční perníčky? Nemusíte za nimi cestovat až do Německa, můžete si je udělat i doma!

27.10.2021

Natálie Havlíčková

Kodaň neboli København

Zájem o kurzy skandinávských jazyků roste, ráda bych vám dnes proto přiblížila hlavní město Dánska, kde je oficiálním jazykem dánština, ale nebojte většina Dánů mluví také plynule anglicky. Co navštívit v Kodani a na co určitě při poznávání města nezapomenout?

13.10.2021

Martin Podhorský

Jak intenzivně studovat cizí jazyk?

Přemýšlíte jak nastavit intenzitu Vašeho studia? Krátká odpověď na tuto otázku je zřejmá. Čím intenzivnější je naše studium, tím lépe. Ale ruku na srdce, je reálné v našem hektickém programu najít každý den několik hodin, kdy se budu jazyku věnovat, učit se nová slovíčka a procvičovat gramatiku?

4.10.2021

Linda Svitáková

Jaký jazyk je v dnešní době dobré umět kromě angličtiny?

Angličtina je hlavním světovým jazykem, o tom není pochyb. Jaké další jazyky je ale vhodné se naučit, abyste se ve světě neztratili?

29.9.2021

Veronika Neužilová

Sladký podzim na talíři - recept na francouzský Tarte Tatin

Taky už cítíte ve vzduchu podzim? Někoho to těší, někdo si stýská po létě a horkých dnech. Jedno je ale jisté - podzim už je tu a s ním i trochu pomalejší tempo, studenější dny a také možnost strávit víkendy uvnitř, doma, s knížkou a hrnkem něčeho na zahřátí. Tuhle pohodovou atmosféru by skvěle doplnilo něco sladkého. Ideálně něco, co prostě voní jako podzim. Většině z nás se asi vybaví štrúdl, ale co tentokrát zkusit něco jiného? Třeba něco francouzského? Pojďme si společně upéct francouzský Tarte Tatin.

23.9.2021

Noemi Cihlářová

Literární podzim

Podzim už je oficiálně opět tady a s ním přichází i samozřejmě chladnější počasí a stále se prodlužující večery, které jsou ale ideální příležitostí dát větší prostor knihám a začíst se do nějaké pěkné knížky. A proč rovnou nedat šanci zjednodušené nebo bilingvní literatuře?

15.9.2021

Michaela Týblová

Salzburg - Orlí hnízdo - Hallstatt

Letní prázdniny jsou za námi. To ale neznamená, že je výletům konec! I v běžném pracovním nebo studijním režimu se dá cestovat. Máme pro Vás tip na víkendový výlet, během kterého toho stihnete hodně a navíc se dá podniknout v každém ročním období!