Sladký podzim na talíři - recept na francouzský Tarte Tatin

29.9.2021
Různé

Taky už cítíte ve vzduchu podzim? Někoho to těší, někdo si stýská po létě a horkých dnech. Jedno je ale jisté - podzim už je tu a s ním i trochu pomalejší tempo, studenější dny a také možnost strávit víkendy uvnitř, doma, s knížkou a hrnkem něčeho na zahřátí. Tuhle pohodovou atmosféru by skvěle doplnilo něco sladkého. Ideálně něco, co prostě voní jako podzim. Většině z nás se asi vybaví štrúdl, ale co tentokrát zkusit něco jiného? Třeba něco francouzského? Pojďme si společně upéct francouzský Tarte Tatin.

Co budeme potřebovat? Moc toho není, to nás všechny určitě potěší. :)

  • máslo

  • cukr

  • jablka (nebo klidně hrušky)

  • listové těsto

  • trochu vajíčka na pomazání

Nejprve si budeme muset udělat karamel. Ten uděláme v hlubší pánvi nebo menším hrnci z másla a cukru. Po vytvoření tekutého karamelu přidáme na širší plátky nebo čtvrtky nakrájená jablka či hrušky, vše smícháme a necháme dusit, dokud jablka nezměknou. Následně vše necháme pořádně vychladnout.

Vezmeme si koláčovou nebo dortovou formu a pořádně ji vymažeme máslem. Okraje vyložíme listovým těstem. Jelikož je Tarte Tatin obrácený koláč, jako první dáme na dno vymazané formy směs jablek s karamelem. Tu svrchu lehce pomažeme rozmíchaným vajíčkem, na které následně položíme listové těsto tak, aby se dotýkalo okrajů formy. Určitě nesmíme zapomenout těsto z vrchu propíchat vidličkou, aby nepopraskalo a z jablek mohla odcházet pára.

Pečeme v troubě předehřáté na 200 stupňů a to zhruba 40 minut. Po vyndání necháme koláč úplně vychladnout a potom ho otočíme. Z obráceného koláče budeme mít normální koláč se zkaramelizovanými jablky či hruškami. Koláč vyndáme z formy a, pokud doma máme, vršek ještě můžeme pomazat tenkou vrstvou rozehřáté marmelády. Třeba meruňkové.

No a teď už si jen užívejte podzimní atmosféry a bon appétit!

Autor
článku

Veronika Neužilová

Mohlo by se hodit...