Proč studovat čínštinu?

25.8.2021
Jazykové vzdělávání

Studium čínštiny má mnoho výhod. Získáte vhled do pro nás exotické kultury, naleznete lepší obchodní příležitosti, navážete nová přátelství. 

Přinášíme několik důvodů, proč s čínštinou začít právě teď. 

  • Cestování do Číny

Pokud nejste typický turista, s čínštinou máte možnost objevit “skutečnou Čínu”. I když zatím zvládnete jen pár slov, místní si toho budou velmi vážit a spíše Vám dají nakouknout pod pokličku svých životů. 

  • Objevte čínskou kulturu

Rozsáhlá historie a kultura Číny je známá. Znalost čínštiny vám umožní proniknout hlouběji do čínského kulturního bohatství. Seznamte se s renomovanými čínskými romány, povídkami, poezií nebo současnou filmovou tvorbou. 

  • Vstupte do světa čínského podnikání

Za posledních 35 let se Čína transformovala a stala se pravděpodobně největší globální ekonomikou. Pokud zvažujete podnikání na čínském trhu, bez základní znalosti jazyka se neobejdete. 

  • Vylepšete svůj životopis

Znalost čínštiny prokazuje velkou intelektuální kapacitu a to je něco, čím se můžete lišit od jiných kandidátů na vysněnou pozici.

  • Je snadné začít

I když je čínština považována za obtížný jazyk, začít se studiem je snazší, než byste si mysleli. Studenti jsou často schopni začít mluvit základní čínštinou již za několik týdnů od zahájení studia.

  • Mnoho zdrojů

Dříve bylo učení čínštiny považováno za náročný proces zahrnující obrovské slovníky a  nekonečné seznamy znaků. Naštěstí nyní existují internetové platformy, které Vám s učením pomůžou. 

  • Komunikujte s miliardou lidí

Pouze s čínštinou můžete skutečně zažít vše, co Čína a její tisíciletá civilizace nabízí. Znalost čínštiny otevírá dveře k něco přes 1,3 miliardě lidí!

  • Dobré mozkové cvičení

Studie naznačují, že učení čínštiny využívá více částí mozku, než je požadováno pro jiné jazyky. Věří se, že studium čínštiny vyžaduje více mozkové síly! S čínštinou si snáze udržíte bystrou mysl :)

Chcete se naučit čínsky? Přihlaste se do našich oblíbených skupinových kurzů. Už teď se na Vás moc těšíme :)

Autor
článku

Martin Podhorský
Martin Podhorský
Martin přenáší své devítileté zkušenosti do každodenního řízení a tak udržuje IJV ve skvělé kondici

Mohlo by se hodit...