5 tipů pro učení se doma

16.10.2020
Různé

Dnešní situace čím dál častěji způsobuje přesun výuky do pohodlí domova, kde na studenty nikdo nenahlíží. Jak v takovém případě neztratit studijní motivaci a třeba v tom dokonce najít výhody? Připravili jsme pro Vás 5 tipů pro to, jak se efektivně učit doma a jaké výhody se v tom dají najít.

1) Připravte své pracovní prostředí.

Zbytečné věci na Vašem pracovním stole způsobují snížení koncentrace. Bude se Vám líp pracovat, pokud Váš pracovní koutek doma bude vypadat stejně jako v kanceláři. Ukliďte ze stolu všechny nepotřebné předměty a nechte na něm jenom to, co budete používat při učení. Doporučujeme tam určitě nechat sešit, bude Vám tak nenápadně připomínat, že do něj můžete dělat poznámky :)

2) Využívejte možností Vašeho počítače.

Nahrávání zoom hovoru místo zapisování každého slova, printscreen obrazovky místo focení tabule, možnost sdílení obrazovky. Distanční způsob výuky má i svoje výhody. Zkuste prozkoumat program, ve kterém výuka probíhá a určitě v něm najdete spoustu užitečných funkcí.

3) Eliminujte věci, které rozptylují Vaši pozornost.

Nemusíte dávat mobil do vedlejší místnosti, to by Vás naopak znervózňovalo. Stačí pouze vypnout oznámení na sociálních sítích a schovat ho třeba pod papír. Stejně tak se raději odhlaste ze sociálních sítí na počítači, nezapínejte hudbu a domácího mazlíčka dejte stranou, budete na něj mít čas během přestávky :)

4) Soustřeďte se jenom na látku.

V domácnosti máme často hodně práce, a tak je těžké během nudné přednášky nezačít pomalu uklízet či vařit. Doporučujeme přesměrovat pozornost třeba na poznámky, nebo na to jít od lesa a doma si všechno uklidit a uvařit předem.

5) Udělejte si pohodlí.

Horký čaj či káva, měkký pléd nebo třeba dokonce svíčky? To Vám přece nikdo nezakáže! Doma máte všechny podmínky pro to, abyste se cítili dobře. Navíc takové maličkosti Vám pomůžou naladit pozitivní vztah k učení.

Doufáme, že Vás distanční výuka nerozhodí a i tak se dokážete naučit spoustu nového.
Přejeme Vám pevné zdraví a hodně sil.

 

Autor
článku

Darya Chornaya

Mohlo by se hodit...