Kategorie a hledání
1.2.2023

Kateřina Lednická

Skóre 4:4

Před pár lety letěl táta poprvé do Japonska. Zašel tam do směnárny aby si rozměnil peníze. Byl poučen, lehce se poklonil a zeptal se: „Do You speak English?" Za přepážkou odmítavě zavrtěli hlavou.

3.1.2023

Klára Coufalová

Jací jsou Švédi a jak se chovat ve Švédsku

Jazykem letošního ledna je v IJV švédština. Ta bude v tomto měsíci provázet i všechny naše fanoušky na sociálních sítích. Zajímá vás, jací jsou doopravdy Švédové? A jak se v této krásné severské zemi chovat? Pojďme se na to podívat.

19.12.2022

Martina Zahrádková

Jak slaví Vánoce v Itálii

Je týden před Vánoci a všichni se již jistě těšíme, někdo více, někdo méně, na všechny ty tradice, které jsou s českými vánočními svátky spojené. V IJV patří letošní prosinec italštině a Itálii, proč se tedy mezi sháněním kapra a zdobením vánočního stromečku nepodívat na to, jak slaví Vánoce Italové?

15.12.2022

Denisa Draxlerová

Italský vánoční průvod s pochodněmi

Přestože Italové tráví vánoční svátky velmi podobně jako my, najde se i několik odlišností, které stojí za to zmínit. Mezi obzvlášť unikátní vánoční zvyky patří průvod s pochodněmi, který se jmenuje Ndocciata a slaví se převážně v oblasti Molise ve městě Agnone. Dříve se Ndocciata slavila 8. prosince, dnes ji můžete zahlédnout dvakrát do roka, a to buď v původní datum, či 24. prosince na Štědrý den. Pojďte si s námi ukázat, co takový svátek obnáší!

5.12.2022

Tereza Huráňová

Vánoce na severu

Podobně jako v Česku, i v Norsku patří Vánoce k těm nejvíce slaveným. Spoustu tradic se dodržují již po mnoho let navzdory dnešní uspěchané době. Narozdíl od nás Čechů jsou Norové během vánočního období velmi klidní, nepřehání to s velkým vánočním úklidem, neshánějí dárky na poslední chvíli. Naopak mnohem více dbají na to, aby si tento kouzelný čas užili v klidu a pohodě se svými blízkými bez zbytečného spěchu. V tomto článku se dozvíte, co je pro norské Vánoce typické, čím se liší od těch českých, nebo také kdo na severu nosí dárky.

23.11.2022

Jaroslava Klopf

Výběr jazykového kurzu krok za krokem

Také máte pocit, že jste v dnešní době masírováni lákavými a zvučnými hesly a častokrát i zázračnými sliby? Nejlepší, nejvýhodnější, nejlevnější... Na reklamní akce popravdě moc nedám, a tak když jsem si chtěla minulý rok pořídit nový telefon, nebylo nic jednoduššího než stanovit si vlastní kritéria výběru: zjišťuji více o parametrech telefonu, jeho výkonu, paměti, výdrži baterie, ceně a vychází mi jasný favorit. Jak ale postupovat při výběru vhodného jazykového kurzu? Položte si pár jednoduchých otázek.

16.11.2022

Kateřina Lednická

Děti jako tlumočníci rodičům?

Rodiče často kladou důraz na jazykové vzdělávávání svých dětí, a to je naprosto v pořádku, vždyť mají celý život před sebou. Však přitom mnozí rodiče zapomínají na sebe a mnohdy se spokojí se svými stávajícími jazykovými dovednostmi a neuvažují nad jejich prohlubováním, což je chyba! Proč? Pojďme si to povědět na jednom příkladu z lyžování ve Švýcarsku.

1.11.2022

IJV

Test angličtiny zdarma

Studujete angličtinu již delší dobu a přemýšlíte jaký pokrok jste udělali? Anebo se k výuce po delší době vracíte a chcete vědět, jaká gramatika a slovní zásoba potřebuje trochu oprášit? V každé fázi výuky angličtiny se Vám hodí test, který vaši jazykovou úroveň ověří.

19.10.2022

Klára Coufalová

Jací jsou Němci a jak se chovat v Německu?

Protože na našich sociálních sítích máme měsíc říjen věnovaný německému jazyku, slušelo by se podívat i na německou náturu. Na co se při setkání s rodilcem z Německa připravit?

6.10.2022

Martina Zahrádková

Jak se připravit na CAE?

Jazykový certifikát v dnešní době již představuje jakýsi zlatý standard. Maturitní vysvědčení příliš nikoho nevytrhne, jazykové certifikáty jsou pro zaměstnavatele nejpřístupnějším dokladem o úrovni jazyka. Bonusem pak pro někoho může být to, že se určitými certifikáty dá nahradit právě ona maturita nebo předmět na vysoké škole. Nejrozšířenějším, a dalo by se říci nejdůležitějším, jazykem je dnes angličtina, proto bude v tomto článku řeč právě o ní a o tom, jak se připravit na CAE, tedy na zkoušku z angličtiny na úrovni C1.