Kategorie a hledání
29.5.2023

Tereza Huráňová

Unikátní a nepřeložitelná slova v různých jazycích

Znáte někoho باسل nebo 聪? Zažili jste někdy Вдохновение? A máte rádi petrichor? Pokud Vám tyto slovíčka nic neříkají, ale rádi byste se dozvěděli jejich význam, přečtěte si tento článek, ve kterém si můžete obohatit slovní zásobu o tato unikátní slovíčka se zajímavým významem.

25.5.2023

Kateřina Lednická

Voní, páchne?

Není žádným tajemstvím, že slovanské jazyky jsou si velmi podobné. Mnohá slovíčka jsou napříč slovanskými jazyky stejně znějící a můžete si myslet, že jim rozumíte, ale ne vždy tomu tak musí být.

17.5.2023

Klára Coufalová

Co určitě nedělat v Řecku?

Květen je na našich sociálních sítích ve znamení Řecka a řečtiny. Léto je před námi a určitě někteří z vás mají v plánu letošní dovolenou strávit právě v Řecku. Čemu se při návštěvě této destinace určitě vyvarovat?

9.5.2023

Martin Podhorský

Váš osobní lektor

Chcete se naučit opravdu rychle a efektivně používat cizí jazyk? Bojíte se ve skupině zeptat, co některé slovíčko znamená, když už jste ho slyšeli určitě alespoň dvacetkrát? Je něco, co vám nedá spát, s čím se při studiu cizího jazyka potýkáte? Nezajímá vás, co měl kolega ze skupinového kurzu včera k obědu, čím ho naštval šéf a jak se jmenuje jeho třetí pes? Jste v práci obklopeni lidmi, kteří stále mluví? Dáváte přednost smysluplné konverzaci s jedním člověkem, který vás bude skutečně poslouchat?

9.5.2023

Jaroslava Klopf

Cizí jazyk rychle a (téměř) bezbolestně

Naučit se anglicky, německy anebo třeba francouzsky je většinou běh na dlouhou trať. Ať už nás ke studiu vedou jakékoliv důvody, začátky bývají obvykle stejné. S nadšením si běžíme koupit první učebnici, slovník a už se nemůžete dočkat, až si své znalosti vyzkoušíme v praxi. Proč se ale výsledky nedostavují tak rychle, jak bychom si představovali? Přinášíme některé tipy, jak výuku zvládnout.

9.5.2023

Karolína Dolejšková

Co jste o řečtině nevěděli!

Dneska se společně podíváme na 5 zajímavostí o řečtině, které vás zaručeně překvapí. Třeba ve vás probudí zájem natolik, že se rozhodnete přihlásit do našich ONLINE kurzů řečtiny.

17.4.2023

Martina Zahrádková

Esperanto, znáte?

V dnešní době se jako o mezinárodním jazyce mluví o angličtině. Přesto však známe historicky několik pokusů o vytvoření umělého jazyka, který není spojený s žádným národem a který by byl použitelný pro všechny lidi bez rozdílu národnosti. Jedním z nejznámějších pokusů je právě esperanto

14.4.2023

Nela Krnáčová

MATURITA? KEINE ANGST!

Pomalu, ale jistě se nám blíží ta část roku, která nenechá chladným ani jednoho čtvrťáka – MATURITA, zkouška dospělosti. I já jsem si jí prošla, sice je to už několik let zpátky, ale dodnes si pamatuji, jak nervózní jsem v den D byla. Ráda bych vám tedy předala své rady a tipy, jak úspěšně odmaturovat, a to nejen z německého jazyka.

3.4.2023

Tereza Huráňová

Velikonoce ve světě

Oslava Velikonoc už je za rohem. Ať už tradiční české Velikonoce patří k vašim oblíbeným svátkům nebo ne, rozšiřte si obzory ohledně tohoto svátku v zahraničí, nechte se inspirovat a třeba to zkuste tento rok jinak.

31.3.2023

Kateřina Lednická

Nepořádek se sklenicemi

Pár let zpátky se známí vydali do Turecka do Antálye na dovolenou. Bylo krásné počasí, seděli ve venkovní hotelové restauraci a podezřele dlouho čekali na jídlo, které si objednali, stejně jako ostatní návštěvníci restaurace. Byl problém s personálem. „To je bordel“, konstatoval známý po skoro hodině čekání.