Kategorie a hledání
30.9.2022

Tereza Huráňová

Nejkrásnější města okolo jezera Garda

Letní měsíce jsou za námi to ale vůbec neznamená, že je konec cestování. Právě naopak! Nadcházející období nabízí spoustu možností k objevování, které má navíc své kouzlo v tom, že většina atraktivních turistických destinací již není přeplněná turisty. V tomto článku bych se ráda zaměřila na ta nejzajímavější města okolo jezera Garda, která jsou lákává jak během parných slunečných dnů, tak i po skončení prázdninové sezóny.

22.9.2022

Denisa Draxlerová

Maďarsky se můžete naučit i vy!

Chystáte se vycestovat do Budapeště či jiných maďarských krás a bojíte se, že s angličtinou nepochodíte? Je načase naučit se maďarsky! Ačkoliv tato řeč z uralské jazykové rodiny působí strašidelně a leckomu se může zdát, že v oněch dlouhých slovech nespočívá žádný smysl, zaručuji vám, že nepotřebujete být jazykoví géniové, abyste si maďarštinu osvojili.

14.9.2022

Kateřina Lednická

Slovo "úterý" za 150 eur

Mnoho lidí zná španělské slovíčko mañana. Mañana znamená v překladu ze španělštiny do češtiny zítra, obecně mañana občas žertovně popisuje, to jak španělsky mluvící lidé nikam nespěchají, že všechno může být mañana.

9.9.2022

Martin Podhorský

Jak intenzivně studovat cizí jazyk?

Přemýšlíte jak nastavit intenzitu Vašeho studia? Krátká odpověď na tuto otázku je zřejmá. Čím intenzivnější je naše studium, tím lépe. Ale ruku na srdce, je reálné v našem hektickém programu najít každý den několik hodin, kdy se budu jazyku věnovat, učit se nová slovíčka a procvičovat gramatiku?

7.9.2022

Jaroslava Klopf

V životopise tvrdil, že umí anglicky

Přijímáte nové zaměstnance, kteří budou každý den v kontaktu s angličtinou, a potřebujete zjistit, jak ji vlastně ovládají? Jak je možné, že nový kolega tvrdil, že umí dobře anglicky, ale neumí ani vyřídit jednoduchou objednávku? Nebo naopak připravujete vzdělávací plán pro celou firmu a nevíte kde začít? Obyčejný test na gramatiku vůbec neodhalí, zda student umí nebo neumí vůbec mluvit. Vše vám pomůže rozkódovat nezávislý jazykový audit.

22.8.2022

Natálie Němcová

Berlínská muzea aneb kam vyrazit, když zaprší?

Letní prázdniny už se nemilosrdně krátí, ale to neznamená, že je všem dnům konec! Dnešním tématem bude rozsáhlá sbírka muzeí jednoho z největších měst Evropy –⁠ Berlína. Hlavní město Německa v sobě nabízí mnoho míst, kam je třeba se zajít podívat. Reichstag, Braniborská brána, East Side Gallery a Židovský památník patří jistě k těm nejproslulejším památkám. Je však také známým faktem, že v Berlíně podstatnou část roku prší. Avšak nezoufejte, jsou na to náležitě připraveni!

17.8.2022

Klára Coufalová

Jací jsou Španělé a na co se připravit při návštěvě Španělska?

Byli jste letos na dovolené ve Španělsku? Nebo vás tato země láká a teprve se chystáte? Buď mi dáme s následujícími řádky za pravdu, nebo se aspoň dozvíte, co na vás při návštěvě této krásné země čeká.

9.8.2022

Karolína Dolejšková

Tlumočník vs. překladatel

Pokud tě zajímá studium jazyků, možná je dobré se zkusit zaměřit na jeden konkrétní jazyk a studovat ho do hloubky. Poté se ti totiž otevřou brány do tlumočení a překladatelství.

1.8.2022

Martina Zahrádková

Zkoušíme Duolingo

V dnešní době již existuje mnoho způsobů, jak si zpestřit výuku jazyka v jazykové nebo klasické škole, jak začít s novým jazykem bez nutnosti hned kupovat učebnice a kurzy, jak namotivovat například děti ke studiu cizího jazyka. Tradiční metody výuky jazyka stále hrají prim, moderní doba ale nabízí inovace, které je škoda nevyzkoušet.

15.7.2022

Tereza Huráňová

Několik tipů na maturitu z angličtiny

Každý, kdo už má maturitu za sebou, většinou říká, že to bylo lehké, a že se není čeho bát. Ale ruku na srdce, pro každého je to těžká zkouška, především proto, že neví, do čeho jde. V tomto článku bych Vám ráda ukázala několik tipů, jak zvládnout přípravu na státní maturitu z angličtiny o něco lépe. Zaměřila jsem se zejména na ty oblasti, které jsou pro většinu studentů nejvíce problematické.