Kategorie a hledání
12.6.2023

Martina Zahrádková

První slovníčková pomoc na francouzské dovolené

Jelikož je tento měsíc v IJV zasvěcen francouzštině, přinášíme vám užitečný seznam slovíček právě na dovolenou ve Francii.

29.5.2023

Tereza Huráňová

Unikátní a nepřeložitelná slova v různých jazycích

Znáte někoho باسل nebo 聪? Zažili jste někdy Вдохновение? A máte rádi petrichor? Pokud Vám tyto slovíčka nic neříkají, ale rádi byste se dozvěděli jejich význam, přečtěte si tento článek, ve kterém si můžete obohatit slovní zásobu o tato unikátní slovíčka se zajímavým významem.

25.5.2023

Kateřina Lednická

Voní, páchne?

Není žádným tajemstvím, že slovanské jazyky jsou si velmi podobné. Mnohá slovíčka jsou napříč slovanskými jazyky stejně znějící a můžete si myslet, že jim rozumíte, ale ne vždy tomu tak musí být.

17.5.2023

Klára Coufalová

Co určitě nedělat v Řecku?

Květen je na našich sociálních sítích ve znamení Řecka a řečtiny. Léto je před námi a určitě někteří z vás mají v plánu letošní dovolenou strávit právě v Řecku. Čemu se při návštěvě této destinace určitě vyvarovat?

9.5.2023

Martin Podhorský

Váš osobní lektor

Chcete se naučit opravdu rychle a efektivně používat cizí jazyk? Bojíte se ve skupině zeptat, co některé slovíčko znamená, když už jste ho slyšeli určitě alespoň dvacetkrát? Je něco, co vám nedá spát, s čím se při studiu cizího jazyka potýkáte? Nezajímá vás, co měl kolega ze skupinového kurzu včera k obědu, čím ho naštval šéf a jak se jmenuje jeho třetí pes? Jste v práci obklopeni lidmi, kteří stále mluví? Dáváte přednost smysluplné konverzaci s jedním člověkem, který vás bude skutečně poslouchat?

9.5.2023

Jaroslava Klopf

Cizí jazyk rychle a (téměř) bezbolestně

Naučit se anglicky, německy anebo třeba francouzsky je většinou běh na dlouhou trať. Ať už nás ke studiu vedou jakékoliv důvody, začátky bývají obvykle stejné. S nadšením si běžíme koupit první učebnici, slovník a už se nemůžete dočkat, až si své znalosti vyzkoušíme v praxi. Proč se ale výsledky nedostavují tak rychle, jak bychom si představovali? Přinášíme některé tipy, jak výuku zvládnout.

9.5.2023

Karolína Dolejšková

Co jste o řečtině nevěděli!

Dneska se společně podíváme na 5 zajímavostí o řečtině, které vás zaručeně překvapí. Třeba ve vás probudí zájem natolik, že se rozhodnete přihlásit do našich ONLINE kurzů řečtiny.

17.4.2023

Martina Zahrádková

Esperanto, znáte?

V dnešní době se jako o mezinárodním jazyce mluví o angličtině. Přesto však známe historicky několik pokusů o vytvoření umělého jazyka, který není spojený s žádným národem a který by byl použitelný pro všechny lidi bez rozdílu národnosti. Jedním z nejznámějších pokusů je právě esperanto

14.4.2023

Nela Krnáčová

MATURITA? KEINE ANGST!

Pomalu, ale jistě se nám blíží ta část roku, která nenechá chladným ani jednoho čtvrťáka – MATURITA, zkouška dospělosti. I já jsem si jí prošla, sice je to už několik let zpátky, ale dodnes si pamatuji, jak nervózní jsem v den D byla. Ráda bych vám tedy předala své rady a tipy, jak úspěšně odmaturovat, a to nejen z německého jazyka.