Kategorie a hledání
23.11.2023

Martin Podhorský

Moderní Přístup k Učení Jazyků Online: Výhody a Důvody, Proč Začít

V dnešní době, kdy svět je jednou velkou globální vesnicí a komunikace překračuje hranice, je schopnost mluvit několika jazyky stále důležitější. V tomto kontextu nabízí online výuka jazyků efektivní způsob, jak se zdokonalit v cizím jazyce. Přináší mnoho výhod, které překračují tradiční metody výuky. Zde je několik důvodů, proč byste měli zvážit online výuku jazyků a jaké jsou její klíčové výhody:

16.11.2023

IJV

Finština - cesta k novým příležitostem

Finština, kterou se mluví v jedné z nejsevernějších zemí světa, Finsku, může na první pohled působit jako neobvyklá volba pro ty, kteří zvažují nový cizí jazyk. Existuje ale několik dobrých důvodů, proč byste měli finštinu zvážit, a to i přesto, že nejde o mezinárodně nejrozšířenější jazyk.

9.11.2023

Martin Podhorský

Jak se efektivně učit anglicky: Tipy a Triky

Učení se nového jazyka může být vzrušující, ale také náročné. Když jde o angličtinu, existuje několik osvědčených způsobů, jak usnadnit proces učení a udělat ho co nejefektivnějším.

12.6.2023

Martina Zahrádková

První slovníčková pomoc na francouzské dovolené

Jelikož je tento měsíc v IJV zasvěcen francouzštině, přinášíme vám užitečný seznam slovíček právě na dovolenou ve Francii.

29.5.2023

Tereza Huráňová

Unikátní a nepřeložitelná slova v různých jazycích

Znáte někoho باسل nebo 聪? Zažili jste někdy Вдохновение? A máte rádi petrichor? Pokud Vám tyto slovíčka nic neříkají, ale rádi byste se dozvěděli jejich význam, přečtěte si tento článek, ve kterém si můžete obohatit slovní zásobu o tato unikátní slovíčka se zajímavým významem.

25.5.2023

Kateřina Lednická

Voní, páchne?

Není žádným tajemstvím, že slovanské jazyky jsou si velmi podobné. Mnohá slovíčka jsou napříč slovanskými jazyky stejně znějící a můžete si myslet, že jim rozumíte, ale ne vždy tomu tak musí být.

17.5.2023

Klára Coufalová

Co určitě nedělat v Řecku?

Květen je na našich sociálních sítích ve znamení Řecka a řečtiny. Léto je před námi a určitě někteří z vás mají v plánu letošní dovolenou strávit právě v Řecku. Čemu se při návštěvě této destinace určitě vyvarovat?

9.5.2023

Martin Podhorský

Váš osobní lektor

Chcete se naučit opravdu rychle a efektivně používat cizí jazyk? Bojíte se ve skupině zeptat, co některé slovíčko znamená, když už jste ho slyšeli určitě alespoň dvacetkrát? Je něco, co vám nedá spát, s čím se při studiu cizího jazyka potýkáte? Nezajímá vás, co měl kolega ze skupinového kurzu včera k obědu, čím ho naštval šéf a jak se jmenuje jeho třetí pes? Jste v práci obklopeni lidmi, kteří stále mluví? Dáváte přednost smysluplné konverzaci s jedním člověkem, který vás bude skutečně poslouchat?

9.5.2023

Jaroslava Klopf

Cizí jazyk rychle a (téměř) bezbolestně

Naučit se anglicky, německy anebo třeba francouzsky je většinou běh na dlouhou trať. Ať už nás ke studiu vedou jakékoliv důvody, začátky bývají obvykle stejné. S nadšením si běžíme koupit první učebnici, slovník a už se nemůžete dočkat, až si své znalosti vyzkoušíme v praxi. Proč se ale výsledky nedostavují tak rychle, jak bychom si představovali? Přinášíme některé tipy, jak výuku zvládnout.