Plusiers raisons pour apprendre le français

23.3.2017
Různé

Ovládáte základy angličtiny a láká Vás naučit se další cizí jazyk? Ráda bych Vám sdělila mé důvody, proč byste si z cizích jazyků měli vybrat zrovna francouzštinu.

- Je-li Vaším snem jednou navštívit Francii, Belgii, Lucembursko, Švýcarsko, Monako, Andoru, nebo Kanadu, také Haiti, pár zámořských francouzských kolonií v Karibiku, Francouzskou Guyanu, severní a západní Afriku, a mnoho dalších destinací, tak se nacházíte na správné cestě. Navíc v dnešní době údajně mluví francouzsky přes 200 milionů obyvatel, takže byste se určitě se znalostí francouzštiny neměli ztratit.

- Jestliže Vás láká tzv. práce snů v mezinárodních organizacích, tak právě francouzština je oficiálním jazykem mnoho organizací např. Organizace spojených národů, Evropské unie, UNESCO, NATO, Mezinárodního olympijského výboru, Červeného kříže a mnoho dalších mezinárodních právních institucí. Francouzština je také úředním jazykem mnoha evropských institucích ve Štrasburku, Bruselu a Lucemburku.

- Zajímá Vás svět módy, umění, kuchyně, divadla, výtvarného umění, filmu, tance a architektury? Toužíte znát, o čem zpívá Edith Piaf ve svých šansonech? Přečíst si v originále některé dílo od Milana Kundery, které nebylo přeloženo do češtiny? Porozumět mluvě Jeana-Paula Belmonda v jeho filmech či Louise de Funèse v Četnících?

- K dalším z mnoha dobrých důvodu patří i hravé zvládnutí dalších románských jazyků. Francouzština totiž patří do kategorie románských jazyků jakožto i třeba španělština, italština, portugalština a rumunština. A pokud si vyberete jeden z těchto jazyků, jeho zvládnutí bude pro Vás hračkou. Z mé vlastní zkušenosti mohu jen potvrdit, že je to pravda.

- Mezi největší a nezajímavější důvody patří libozvučnost francouzštiny. Věřím, že jen málo lidí řekne, že se jim francouzština nelíbí. Zato většina lidí se nadchne její krásou, zvučností a každý kdo ji slyší, touží jí porozumět.

Ještě pořád pochybujete nad výukou francouzštiny?

A bude legrace...https://www.youtube.com/watch?v=uR-Logy_3Fs

Autor
článku

Žaneta Vachoušková

Mohlo by se hodit...