Kategorie a hledání
4.4.2017

Jarka Klopf

Study. Because you can

Měli jste někdy sen naučit se finsky? maďarsky? Nebo snad arabsky? Jenom proto, že můžete? Nebo že si to chcete vyzkoušet?

23.3.2017

Žaneta Vachoušková

Plusiers raisons pour apprendre le français

Ovládáte základy angličtiny a láká Vás naučit se další cizí jazyk? Ráda bych Vám sdělila mé důvody, proč byste si z cizích jazyků měli vybrat zrovna francouzštinu.

16.3.2017

Lucie Potužáková

Proč někdy výslovnost hraje prim

Cestování je super, a pokud ovládáte angličtinu, nebo alespoň její základy, máte ve většině případů vyhráno. Neztratíte se na letišti, objednáte si v kavárně, zeptáte se na cestu… Cestování mi vždy přináší mnoho zážitků a s nimi i úsměvných historek. Nejednou jsem se přesvědčila o tom, jak je důležité cizí jazyk znát a snad ještě důležitější umět ho se vším všudy. Gramatika, slovíčka, napnuté uši, …

3.3.2017

Anna Komrsová

Pronikněte do tajů irské angličtiny

Chystáte se v blízké době do Irska? Připravte se na poněkud jinou angličtinu, než na kterou jste zvyklí z Vašich učebnic.

23.2.2017

Jason Helmer

7 top reasons to learn English

When choosing to learn a second language many people can find it difficult as to what language is suited best for them. Below are seven reasons why English might be the best language for you!

16.2.2017

Veronika Neužilová

5 důvodů, proč se učit japonsky

Když se člověk rozhoduje, jaký cizí jazyk se začne učit, bere v potaz různé faktory. Frekvenci, s jakou se daným jazykem domluví na dovolené, zvýšené pracovní šance spojené se znalostí daného jazyka, snahu domluvit se s někým, kdo je pro něj důležitý (nebo by mohl být, pokud by neexistovala jazyková bariéra), případně vlastní libost či nelibost spojenou s určitým jazykem. U každého z nás jsou tyto faktory jiné a přikládáme jim jinou důležitost.

13.2.2017

Petra Dvorská

Na vysokou školu bez přijímaček?

Víte, že se můžete dostat na vysokou školu bez příjímacích zkoušek z angličtiny?

2.2.2017

Veronika Jeníčková

8 důvodů proč studovat jazyky i v pokročilém věku

Důvodů proč studovat cizí jazyky je mnoho, a jejich počet se s přibývajícími roky nesnižuje. Znalost jazyků je důležitá a užitečná nehledě na datu uvedeném v rodném listě. Pojďme se tedy na pár takových důvodů společně podívat.

26.1.2017

Lucie Šenková

SERR nebo CEFR?

Zajímá vás, co tyto zkratky znamenají?

19.1.2017

Jarka Klopf

Neměl to Homer jednodušší?

English? Who needs that? I'm never going to England.