Kategorie a hledání
4.9.2017

Veronika Neužilová

Všechno, co jste chtěli vědět o skupinových kurzech, ale báli jste se zeptat

Už jste někdy přemýšleli, že se přihlásíte do skupinového kurzu, ale nevěděli jste, co přesně obnáší, co Vás čeká a jaké jsou jeho výhody? Rády bychom Vám tímto článkem skupinové kurzy přiblížily, a zodpověděly tak Vaše možné otázky.

24.8.2017

Matúš Macurák

I hardly work

Přídavná jména a příslovce se v angličtině chovají velice podobně jako v češtině.

18.7.2017

Veronika Jeníčková

Na dovolenou v klidu

Konečně je to tu. Léto! A s ním zasloužené dovolené plné slunce, písku, letních drinků, teplých nocí a letních lásek. Než se však vypravíte na dovolenou do zahraničí, je třeba osvěžit si pár typických slovíček, díky kterým si budete vědět rady v jakékoliv situaci.

30.5.2017

Matúš Macurák

Přídavná jména s koncovkou -ed a –ing

Taky někdy nevíte, kdy použít přídavné jméno bored a kdy boring? Je to velice jednoduché, téměř stejné jako v češtině.

26.5.2017

Lucie Potužáková

Všechny cesty vedou do Říma

Mám hodně snů a plánů a navštívit Řím byl vždycky jedním z nich. Ale znáte to, často můj sen ztroskotal na tom, že není vhodná chvíle, že nejsou k mání výhodné letenky, že pojedeme někam jinam, že…, že… A tak jsem se konečně v únoru rozhodla a v květnu seděla s manželem v letadle směr “Věčné město”. Poznávací zájezdy nejsou nic pro mě, a tak jsme se s manželem rozhodli, co chceme z Říma vidět a co v městě zažít. Bylo toho opravdu hodně…

12.5.2017

Jason Helmer

The “Summer Slide”

Continued practice is important! Especially when students are learning a second language. Quite often students don’t have any chance to have conversations or to speak the language they have been studying during the summer break. This is usually because of holidays, vacations, and wanting to be outdoors to enjoy the nice weather , and while it may sound like a new ride at the waterpark, the following tips can help you prevent what is called the “summer slide” from happening.

10.5.2017

Anna Komrsová

Hygge aneb proč se učit dánsky

Podle takzvaného „World Happiness Report“, který každý rok zveřejňuje OSN, se v roce 2017 všechny severské země umístily mezi 20 nejšťastnějšími národy světa. V čem tkví tajemství život-ního stylu seveřanů?

5.5.2017

Veronika Neužilová

Máte chuť na ukázkovou hodinu?

Rádi byste se začali učit nový jazyk, nebo si jen trochu osvěžili angličtinu, ale stále si nejste jistí, jestli je jazykový kurz v IJV to pravé? Napadají Vás ohledně skupinových kurzů nejrůznější dotazy, ale nechcete je vypisovat v e-mailu? Chtěli byste se přesvědčit, že nekupujete zajíce v pytli a že Vaše investice do vzdělání nepřijde v niveč? Přijďte se podívat na naši ukázkovou hodinu!

27.4.2017

Veronika Jeníčková

Polyjazykové Švýcarsko

Věděli jste, že …. … ve Švýcarsku mají 4 úřední jazyky? Jedná se o němčinu, francouzštinu, italštinu a rétorománštinu. Nejvíce rozšířená je němčina, hovoří jí téměř 65 % Švýcarů. Převážně jde o obyvatele středních, východních a severních kantonů.

7.4.2017

Lucie Šenková

Léto 2017 v IJV

Na léto 2017 jsme pro Vás připravili pestrou nabídku jazykových kurzů. Máte již zarezervovanou dovolenou u moře, ale obáváte se, že se nedomluvíte s místními? Žádné obavy, my Vám s tím pomůžeme.