Angličtina, aneb pomoc na cestách…

30.8.2011
Jazykové vzdělávání

Ušetřete a cestujte po vlastní ose…

Ti, kteří ovládají angličtinu více, nebo alespoň nemají ostych mluvit, si mohou trasu naplánovat sami. Ušetřit chce přece každý z nás! Náhle zjistíte, že vůbec nepotřebujete cestovní kancelář, která za vás vše vyřídí, ale sami si koupíte letenku, půjčíte si auto v cizině a sami si objednáte hotel, podle svého výběru. Snadno se seznámíte s novými lidmi, kteří vám doporučí třeba něco speciálního, nebo vám prozradí nějaká tajemství o navštívené zemi.  Zkrátka, cestování se náhle stává daleko větším dobrodružstvím.

Vše je rázem levnější a dostupnější…

A když už jsme u té komunikace v angličtině - zjistíte, že lidé v cizině jsou velmi vstřícní! Pokud s nimi budete hovořit – ať už anglicky, nebo nějakým jiným jazykem – dozvíte se více o jejich kultuře, zvycích a tradicích a váš obzor se velmi rozšíří.

Stačí mít odvahu…

K cestování vám samozřejmě nesmí chybět odvaha, ale rozhodně si nedělejte hlavu z toho, že neumíte „perfektně“ anglicky. Ne všichni v cizině mluví anglicky skvěle! Někdo umí lépe, někdo hůř, ale nejdůležitější je – nebát se mluvit!

Angličtina může být i zábava…

S výukou cizího jazyka můžete začít kdykoliv. Studovat můžete i za velmi výhodné ceny a to v rámci skupinových kurzů. Zapomeňte však na nudné „drilování“ slovíček, ale přijďte se s angličtinou sžít a porozumět jí i z té druhé stránky, než jak si ji pamatujete ze školy. 

Ať už tedy angličtinu potřebujete k cestování, nebo k práci, mějte na paměti, že anglicky se domluvíte skoro po celém světě a nikdy nevíte, kdy ji zrovna budete potřebovat.

 

Autor
článku

Iveta Pospíšilová
Iveta Pospíšilová
Iveta je vždy ochotná řešit jakákoliv přání našich zákazníků, a z ničeho nemá větší radost, než ze spokojených studentů a z podařeného projektu. Její zodpovědný a nadšený přístup je zárukou pro naše zákazníky, kteří se vždy mohou spolehnout na to, že kurzy pod jejím vedením klapnou.

Mohlo by se hodit...