IJV Blog

...aneb proč se nepodělit o to co víme :-)

Kolik řečí umíš…

09. července 2015

Autor: Zuzana Benešová Kategorie: Jazykové vzdělávání

„Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem.“ Kolikrát jste tuhle větu už slyšeli? Nebo: „Teď jsou úplně jiné možnosti, než bývaly dříve, pokud chceš, můžeš procestovat klidně celý svět!“ Ale chcete …? Je hezké myslet na to, že člověk odjede na delší dobu do cizí země, pozná cizí kulturu, cizí svět, ale láká to opravdu každého?

celý článek

5 důvodů, proč znalost němčiny výrazně pomůže vaší kariéře

14. května 2015

Autor: Helena Staňková Kategorie: Jazykové vzdělávání

Umění komunikovat s lidmi, asertivita, vyjednávací schopnosti a znalost cizích jazyků. To jsou dovednosti, které dnes firmy vyžadují po svých zaměstnancích. Dnešní rychlá doba si žádá globální řešení. Firmy často požadují, aby jejich zaměstnanci uměli kromě angličtiny také další světový jazyk. O studium němčiny je ve světě velký zájem – je to třetí nejoblíbenější studovaný jazyk, v Evropě patří němčině dokonce druhé místo, hned po angličtině.

celý článek

Příprava anglické prezentace krok za krokem

07. dubna 2015

Autor: Michaela Adámková Kategorie: Jazykové vzdělávání

Prezentační dovednosti se stávají stále více a více žádanější, a to nejen pokud se ucházíte o nové zaměstnání či pokud již máte svou práci snů. Nezáleží, zda prezentujete sebe nebo firemní výrobek, je nesmírně důležité umět zaujmout a prosadit se v těžké konkurenci. Prezentaci v mateřském jazyce, tedy v češtině, už jistě zvládáte, ale co když máte vést prezentaci v angličtině?

celý článek

Už máte plány na léto?

25. března 2015

Autor: Iveta Pospíšilová Kategorie: Jazykové vzdělávání

Pokud patříte mezi ty, kteří své plány na léto nechávají spíše náhodě, pak mám pro vás pár tipů, jak naložit s volným časem o prázdninách! V IJV jsme pro vás opět přichystali ochutnávku nových exotických jazyků! Přes léto se s námi můžete naplno ponořit do studia arabštiny, norštiny, nebo řečtiny! A proč právě tyto jazyky?

celý článek

Dáte si ke kávě zákusek nebo poušť?

19. února 2015

Autor: Martin Podhorský Kategorie: Jazykové vzdělávání

Už to bude skoro čtvrt století, co jsem se začal učit anglicky. Bylo zrovna po revoluci a ruštinu akorát vyškrtli z osnov. Moje první učitelka byla nezapomenutelná. Učitelka s velkým U. Na její hodiny se každý těšil. A na kterých se také naučil. A to nejen základy, ze kterých čerpám do dnešního dne, ale také ty vychytávky. Ty mě vždycky hrozně bavily.

celý článek

   Další