IJV Blog

...aneb proč se nepodělit o to co víme :-)

Léto v IJV aneb léto plné ochutnávek

12. dubna 2016

Autor: Iveta Pospíšilová Kategorie: Jazykové vzdělávání

Letní měsíce tradičně vybízejí k novým možnostem a zkušenostem s něčím netradičním, a proto i my v IJV jsme si pro vás připravili mnoho nového a zajímavého! Co takhle dát se do objevování nových jazyků a proniknout tím do nitra jiných kultur?

celý článek

Vánoční sbírka hraček 2015

27. listopadu 2015

Autor: Zuzana Benešová Kategorie: Život v IJV

Vánoce jsou jedinečnou příležitostí vykouzlit úsměv na rtech někomu druhému. A protože my v IJV věříme, že i drobná pomoc má smysl, rádi bychom uspořádali sbírku hraček pro dětské oddělení Nemocnice Na Bulovce.

celý článek

Nový školní rok je tu aneb přípravy v IJV vrcholí

27. srpna 2015

Autor: Katarína Zambojová Kategorie: Jazykové vzdělávání

Léto již pomalu končí a co nevidět je tu podzim. My v IJV jsme si prázdniny a horké dny krásně užili a už se těšíme na další školní rok – plné třídy nadšených studentů bažících po nových znalostech, veselé i nesmělé „Hello, Ciao, Salut, Hola, Servus“ ozývající se ze všech koutů našich učeben. Přes velmi horké léto jsme nezaháleli a připravili jsme pro vás spoustu zajímavých kurzů. Co nás tedy čeká a nemine? Pojďme se na to spolu podívat!

celý článek

Kolik řečí umíš…

09. července 2015

Autor: Zuzana Benešová Kategorie: Jazykové vzdělávání

„Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem.“ Kolikrát jste tuhle větu už slyšeli? Nebo: „Teď jsou úplně jiné možnosti, než bývaly dříve, pokud chceš, můžeš procestovat klidně celý svět!“ Ale chcete …? Je hezké myslet na to, že člověk odjede na delší dobu do cizí země, pozná cizí kulturu, cizí svět, ale láká to opravdu každého?

celý článek

5 důvodů, proč znalost němčiny výrazně pomůže vaší kariéře

14. května 2015

Autor: Helena Staňková Kategorie: Jazykové vzdělávání

Umění komunikovat s lidmi, asertivita, vyjednávací schopnosti a znalost cizích jazyků. To jsou dovednosti, které dnes firmy vyžadují po svých zaměstnancích. Dnešní rychlá doba si žádá globální řešení. Firmy často požadují, aby jejich zaměstnanci uměli kromě angličtiny také další světový jazyk. O studium němčiny je ve světě velký zájem – je to třetí nejoblíbenější studovaný jazyk, v Evropě patří němčině dokonce druhé místo, hned po angličtině.

celý článek

   Další