IJV Blog

...aneb proč se nepodělit o to co víme :-)

Už máte plány na léto?

25. března 2015

Autor: Iveta Pospíšilová Kategorie: Jazykové vzdělávání

Pokud patříte mezi ty, kteří své plány na léto nechávají spíše náhodě, pak mám pro vás pár tipů, jak naložit s volným časem o prázdninách! V IJV jsme pro vás opět přichystali ochutnávku nových exotických jazyků! Přes léto se s námi můžete naplno ponořit do studia arabštiny, norštiny, nebo řečtiny! A proč právě tyto jazyky?

celý článek

Dáte si ke kávě zákusek nebo poušť?

19. února 2015

Autor: Martin Podhorský Kategorie: Jazykové vzdělávání

Už to bude skoro čtvrt století, co jsem se začal učit anglicky. Bylo zrovna po revoluci a ruštinu akorát vyškrtli z osnov. Moje první učitelka byla nezapomenutelná. Učitelka s velkým U. Na její hodiny se každý těšil. A na kterých se také naučil. A to nejen základy, ze kterých čerpám do dnešního dne, ale také ty vychytávky. Ty mě vždycky hrozně bavily.

celý článek

Což takhle dát si … knížku?

05. února 2015

Autor: Katarína Zambojová Kategorie: Jazykové vzdělávání

Také přemýšlíte, jak si zpříjemnit dlouhé zimní večery? Učíte se cizí jazyk a rádi také využíváte „něco extra“? Chcete si procvičit angličtinu v reálných situacích? Doba novoročních předsevzetí je již za námi, ale co třeba krátkodobé předsevzetí? Přečtu si knížku v angličtině. S námi to zvládnete! Nabízíme vám možnost rozvinout vaše jazykové schopnosti v rámci četby klasické i moderní literatury.

celý článek

Nastala móda zkracování!

03. října 2014

Autor: Lucie Potužáková Kategorie: Jazykové vzdělávání

Chystáte se v následujícím roce na zkoušku FCE (Cambridge English First) nebo CAE (Cambridge English Advanced)? Mám pro vás skvělou zprávu! Nastala móda zkracování! Od roku 2015 mění obě zkoušky svou podobu. Budou méně časově náročné.

celý článek

Do kterého skupinového kurzu se přihlásit?

09. září 2014

Autor: Iveta Pospíšilová Kategorie: Jazykové vzdělávání

Kurzů je opravdu mnoho a někdy je složité vybrat pro sebe ten správný kurz. Do kterého kurzu se tedy zapsat?

celý článek

   Další